Live

zobrazit nejnovější

10. 12. 2023 07:21

Rychlá zpráva

Skauti přivezli do Česka betlémské světlo

Skauti v sobotu večer přivezli do Česka takzvané betlémské světlo. Cestovali s ním z Lince přes Vídeň do Brna vlakem, po celé republice jej rozvezou příští týden v sobotu. I letos plamínek přivezli dva světlonoši pro případ, že by se náhodou něco stalo a plamínek zhasl. „Kvůli situaci na Blízkém východě tentokrát neletěla delegace z Rakouska do Izraele, ale světlo v Chrámu Narození Páně v Betlémě zapálila místní dívka Pillar Jarayseh. Poté bylo dovezeno do Ammánu, odkud putovalo letecky do Rakouska. Tam ho převzal Michael Putz – letošní Dítě světla. Desetiletého studenta vybrali organizátoři, protože je nadšený skaut a dobrovolný hasič,“ popsali skauti na sociální síti X.

9. 12. 2023 20:31

Rychlá zpráva

Zemřel dabér Ladislav Županič, namlouval třeba Clinta Eastwooda

Zemřel divadelní a filmový herec a dabér Ladislav Županič, bylo mu 80 let. Hrál ve filmu, televizi a rozhlasu a daboval – jeho hlasem v Česku mluví například americký herec Clint Eastwood. Županič byl držitelem ceny Thálie 2015 za celoživotní herecko-pěvecké mistrovství. Je spjat především s pražským Hudebním divadlem v Karlíně, kde vytvořil desítky úspěšných rolí a které také vedl.

9. 12. 2023 18:17

9. 12. 2023 16:23

9. 12. 2023 15:30

Rychlá zpráva

gds-panelFoto: CzechCrunch

CzechCrunch je na pražské videoherní konferenci Game Developers Session

V těchto dnech probíhá v Praze Game Developers Session, konference věnovaná vývoji videoher a hernímu průmyslu. Na jednom z panelů byl i CzechCrunch! Michal Mančař debatoval s Jánem Ilavským z Beat Games, Jakubem Dvorským z Amanita Design, Markem Rabasem z Madfinger Games a Markem Španělem z Bohemia Interactive. U příležitosti konference jsme připravili i speciál, ve kterém najdete žebříček TOP dvaceti videoherních studií v Česku, zajímavé rozhovory a videa nebo tři malé hry, které si rovnou můžete vyzkoušet.

9. 12. 2023 14:49

9. 12. 2023 14:09

Rychlá zpráva

ficoFoto: Depositphoto

Rostou dluhy, veřejné finance se zhoršují. Agentura Fitch Ratings snížila rating Slovenska o jeden stupeň

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Slovenska o jeden stupeň na úroveň A- z dosavadní známky A. Změna ratingu je reakcí na zhoršení stavu veřejných financí v uplynulých měsících a agentura negativně hodnotí také výrazný nárůst dluhu země. Představitelé nové slovenské vlády již čtyřnásobného premiéra Roberta Fica, která nastoupila do úřadu letos v říjnu, opakovaně upozorňovali na špatný stav veřejných financí země. Navzdory tomu nynější kabinet už prosadil vyplacení mimořádného příspěvku důchodcům celkově za 438 milionů eur (10,6 miliardy korun). Chystá také zavedení plnohodnotného 13. důchodu, což si vyžádá dodatečné náklady zhruba půl miliardy eur (12,2 miliardy korun) ročně.

9. 12. 2023 12:02

9. 12. 2023 10:01

9. 12. 2023 08:32

Doporučujeme

„Nezačal jsem dělat hry proto, abych řešil excelové tabulky, rozpočty a marketing. Jsem herní designér a nikdy jím nepřestanu být.“

- Brian Fargo

Čtěte dále

9. 12. 2023 07:23

Rychlá zpráva

Spojené státy v OSN vetovaly zavedení humanitárního příměří v Pásmu Gazy

Rada bezpečnosti OSN nepřijala návrh rezoluce, která požadovala zavedení okamžitého humanitárního příměří v Pásmu Gazy a pozastavení bojů mezi Izraelem a islamistickým hnutím Hamás. Proti byly Spojené státy, které v radě společně s dalšími čtyřmi stálými členy disponují právem veta. Pro hlasovalo 13 z 15 zemí, včetně Spojených arabských emirátů, které návrh rezoluce přednesly, Ruska nebo Číny. Británie, další ze stálých členů, se zdržela. Zástupce USA Robert Wood bezprostředně po hlasování návrh rezoluce označil za "uspěchaný" a nedostatečně projednaný.