Live

zobrazit nejnovější

14. 7. 2023 21:49

14. 7. 2023 20:34

Doporučujeme

„Vše se to začalo lámat v roce 2015, kdy jsem i já začal zjišťovat, že streamovací platformy jsou ta správná cesta. A dneska absolutně ovládají hudební strukturu.“

- Paulie Garand, jeden z nejzkušenějších rapperů české hudební scény.

Čtěte dále

14. 7. 2023 19:22

Doporučujeme

„Máme skvělou šanci vyplnit místo na trhu.“

- Tomáš MIlar, startupista, který hodlá zaujmout se svou bankou klienty padlé Silicon Valley Bank

Čtěte dále

14. 7. 2023 18:39

Rychlá zpráva

Francie chce dotovat opravy oděvů i bot

Francie se rozhodla přispívat lidem na opravu oblečení i bot, podle náročnosti to má být v rozmezí zhruba 150 až 600 korun. Krokem chce zabránit plýtvání a nadměrné cirkulaci oděvů. Textilní průmyslu patří k významným znečišťovatelům životního prostředí, na módu zaměřená Francie uvede ročně na trh 3,3 miliardy kuksů oděvů, obuvi a dalšího textilu. 700 tisíc tun se v tom samém období vyhodí.

14. 7. 2023 17:31

Rychlá zpráva

Strýcová na Wimbledonu postoupila do finále čtyřhry

Barbora Strýcová společně se Sie Šu-wej smetly Marii Bouzkovou a Saru Sorribesovou a postoupily na Wimbledonu do finále čtyřhry 6:4 a 6:1. Češka s parťačkou z Tchaj-wanu se pokusí navázat na společný titul z Wimbledonu z roku 2019, vyzvou turnajové trojky Australanku Storm Hunterovou a Belgičanku Elise Mertensovou. Letos při rozlučkovém turné 37leté Češky ztratily sehraně parťačky v pěti zápasech jediný set

14. 7. 2023 17:15

Rychlá zpráva

Vlna veder Kerberos sužuje Evropu

Současná vlna veder Kerberos, pojmenovaná podle trojhlavého psa z řecké mytologie, který střežil vchod do podsvětí, sužuje řadu evropských zemí: části Španělska, Francie, Řecka, Chorvatska i Itálie se potýkají s teplotami vyššími než 40 stupňů Celsia. A těsně nad zemí ve Španělsku naměřili odborníci teplotu vyšší než 60 stupňů. Vlna veder má v některých místech pokračovat i příští týden. Třeba na Sardinii má teplota vzduchu dosáhnout i 48 stupňů.

14. 7. 2023 16:28

Rychlá zpráva

Nová lanovka spojuje Itálii a Švýcarsko, je z ní vidět Matterhorn ze tří stran

Nová lanovka, kterou před pár dny uvedli do provozu mezi Švýcarskem a Itálií, poprvé umožňuje překonat ledovec mezi těmito dvěma zeměmi bez lyží. Lanovka poblíž Matterhornu spojuje dosavadní stanice lanovek ve Švýcarsku ve výšce víc než 3,8 tisíce metrů a v Itálii o necelých 3,5 tisíce metrech. Ukazuje výhled na Matterhorn ze tří stran a má být službou, která umožňuje přejít hranici v nejvyšší nadmořské výšce v Alpách. Zpáteční jízdenka stojí přes pět tisíc korun.

14. 7. 2023 15:41

14. 7. 2023 15:02

Rychlá zpráva

Úsporný balíček míří do dalšího projednávání

Sněmovna dnes propustila do dalšího kola projednávání návrh zákona označovaný jako úsporný balíček. Opozici se nepodařilo předlohu zamítnout ani vrátit vládě k dopracování. Debatou o návrhu poslanci strávili 27 hodin čistého času. Zákon nyní zamíří k projednání do sněmovních výborů, druhé čtení by se mohlo uskutečnit začátkem září.

14. 7. 2023 14:01

Rychlá zpráva

Leteckou dopravu v Itálii ovlivní stávka

V sobotu 15. července ochromí leteckou dopravu v Itálii stávka pozemního personálu, který bude protestovat proti špatným podmínkám a nízkým mzdám. Zrušeno může být podle médií až tisíc letů a dotknout se tak až 270 tisíc cestujících. Další stávka začne v sobotu v Belgii, a to dvoudenní protest pilotů společnosti Ryanair.

14. 7. 2023 13:04

Rychlá zpráva

Škoda Group dodá metro za 1,6 miliardy do Sofie

Škoda Group dodá osm souprav metra do Sofie, hlavního města Bulharska. Zakázka je to za víc než 1,6 miliardy. Škoda je bude vyrábět v Ostravě a Plzni, půjde o osmdesátimetrové soupravy vybavené mimo jiné klimatizací. Podobné soupravy dodala firma nedávno do Varšavy, dřív vozy poslala do Kyjeva, Budapešti či Jižní Koreje.

14. 7. 2023 12:25

Rychlá zpráva

masarycka-nove-3Foto: Z Dopravy

Masarykovo nádraží v Praze se pro chodce propojí s Hlavním

V Praze vznikne nový prostor, který chodcům propojí Florenc s hlavním nádražím. Stavba s odhadovanou cenou 3,2 miliardy korun bude součástí modernizace Masarykova nádraží a zahrne platformu nad kolejištěm, bezbariérové zpřístupnění nástupišť, nový vestibul, zeleň či klidovou zónu. Má již stavební povolení.

14. 7. 2023 11:37

Rychlá zpráva

VentuskyFoto: Ventusky

Česká aplikace najde blesky v reálném čase

Česká aplikace Ventusky ukazuje v reálném čase, kde právě uhodil blesk a jak silná bouřka se žene. Dokáže najít i oblasti, kde by blesk uhodit mohl, s predikcí na až 24 hodin dopředu. Podle studií bouřky doprovázené vysokým počtem blesků častěji přinášejí kroupy, přívalové srážky či silné nárazy větru, nová funkce má tak podle tvůrců i pomáhat ochránit životy.

14. 7. 2023 10:32

Rychlá zpráva

Australskou centrální banku poprvé v historii povede žena

Australskou centrální banku povede poprvé v její historii žena. Michele Bullock se stane první ženskou ředitelkou instituce od jejího založení v roce 1960. Tamnímu finančnímu sektoru výrazně dominují muži a sektor jako takový má jeden z největších rozdílů odměňování mezi muži a ženami. Aktuálně se země potýká s rychlým zdražováním i stoupající základní úrokovou sazbou, což lidem značně prodražuje jakékoliv půjčky.