FIFA už nebude, teď si zahrajete EA Sports FC. Podívejte se na první trailer nového fotbalu, vyjde už v září

Fotbalová federace prý chtěla moc peněz, tak si Electronic Arts svůj veleúspěšný virtuální fotbal prostě přejmenovali.

Michal MančařMichal Mančař

fifa-ea-sports-fc-haaland

Foto: EA Sports

Hlavní tváří (staro)nového fotbalu EA Sports FC je útočník Erling Haaland z Manchesteru City

0Zobrazit komentáře

FIFA 23 byla poslední. Třicet let trvající spolupráce herního vydavatelství Electronic Arts a Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) skončila. Nový ročník nejpopulárnějšího fotbalového simulátoru vyjde pod názvem EA Sports FC 24. Novinku divize EA Sports představuje v prvním traileru vyhlašujícím, že obsahuje hratelnost – ale pohled na hru jako takovou nabídne doslova na jedinou sekundu.

Právě zveřejněná herní upoutávka EA Sports FC 24 je spíš než gameplay trailerem jen přehlídkou sice působivých, ale o samotné hře prakticky nic nevypovídajících detailních záběrů na fotbalové hvězdy v čele s hlavní tváří hry Erlingem Haalandem z Manchesteru City. V lecčems tak připomíná pár dní starý oznamovací trailer, kterému by fanoušci absenci představení hry jako takové ještě snad odpustili. Tentokrát ale sportovní příznivci právem dávají najevo svou nespokojenost.

Vyumělkované záběry alespoň připomínají, že hra poběží na opět o něco vylepšeném enginu Frostbite. Technologické novinky podle EA Sports umožňují lépe rozpohybovat virtuální hráče a jejich pohyby ve hře ještě více přiblížit těm skutečným. A to za pomoci dat sesbíraných z téměř dvou stovek reálných zápasů i díky využití statistik například od známé sportovně-analytické společnosti Opta. FC24, jak se hra zkráceně tituluje, vyjde na PC, PlayStation, Xbox i Switch už 29. září, v předběžném přístupu má být dostupná o týden dříve.

Důvodem rozkolu mezi FIFA a EA byly podle dřívějších zpráv vyšší požadavky fotbalové federace. Podle deníku The New York Times chtěla fotbalová generalita po videoherních vývojářích za používání značky FIFA každé čtyři roky až miliardu dolarů. Electronic Arts na nový návrh po vypršení stávající smlouvy nepřistoupili. Americký vydavatel mimochodem díky sérii FIFA historicky utržil přes dvacet miliard dolarů.

EA Sports FC 24 na předchozí tituly jinak plně naváže – oblíbený režim Ultimate Team zůstává – a nabídku herního obsahu opět o něco rozšíří. Například se navýší počet ženských klubových celků, které se prvně objevily ve FIFA 23. EA spolu s odhalením traileru oznámili také dohody s Ligou mistrů UEFA a anglickou Premier League. Už dříve přitom studio oznámilo, že navzdory proměně slavné značky si zachovává licence na více než devatenáct tisíc hráčů, sedm set klubů, stovku stadionů a třicet lig.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym