Live

zobrazit nejnovější

21. 6. 2024 07:44

21. 6. 2024 07:08

Rychlá zpráva

Zemřel herec Donald Sutherland

Ve věku 88 let zemřel kanadský herec Donald Sutherland. Ve své přes šest dekád trvající kariéře ztvárnil například doktora „Hawkeye“ Pierce ve filmu M*A*S*H, hrál v kultovním hororu Invaze zlodějů těl či roli prezidenta Snowa v sérii Hunger Games. Býval označován za nejtalentovanějšího herce, který nikdy neobdržel Oscara – až před sedmi lety získal čestnou Cenu Akademie za celoživotní dílo.

“I wish I could say thank you to all of the characters that I’ve played, thank them for using their lives to inform my life.”

Donald Sutherland accepting an Honorary Award at the 2017 Governors Awards. pic.twitter.com/EWmGeTKY4f

— The Academy (@TheAcademy) June 20, 2024

21. 6. 2024 06:46

21. 6. 2024 06:08

Rychlá zpráva

Euro 2024: Španělé porazili úřadující mistry z Itálie

V souboji titánů na fotbalovém mistrovství Evropy zdolalo Španělsko italské soupeře díky jejich vlastnímu gólu. Itálie tak zůstává v tabulce skupiny B druhá, stoprocentní Španělsko drží první příčku. Albánie a Chorvatsko mají po jednom bodu.

20. 6. 2024 20:02

20. 6. 2024 18:33

Rychlá zpráva

startup-academy-sebeobrana-minFoto: CzechCrunch

Startup Academy od CzechCrunche ukončila další běh. Vítězem je Sebeobrana pro všechny

Tento týden proběhlo slavnostní ukončení dalšího běhu Startup Academy Rise od CzechCrunche. Během večera své nápady a pokroky před investory a dalšími experty ze startupového prostředí prezentovalo sedmnáct projektů. Vítězem se stala Sebeobrana pro všechny.

O vítězi hlasovala odborná porota, v níž zasedl Tomáš Kováč z J&T Ventures, Ondřej Kunc ze Sparringu a Peter Brejčák z CzechCrunche. Dohromady již Startup Academy v průběhu let prošlo více než sto týmů. Partneři akademie jsou venture kapitálový fond Presto Ventures, advokátní kancelář Sedlakova Legal a coworkingový WorkLounge.

20. 6. 2024 17:02

Doporučujeme

„Přišla mi neuvěřitelně atraktivní možnost pracovat s Jiřím Šmejcem z PPF a lidmi, kteří jej obklopují. To byl hlavní důvod, proč jsem dnes tady.“

- David Chmelař o tom, proč vzal nabídku vést Heureku

Čtěte dále

20. 6. 2024 15:51

Rychlá zpráva

Skupina Thein koupila firmu Your System, poskytuje IT veřejnému sektoru

Investiční skupina Thein bývalého generálního ředitele O2 Tomáše Budníka koupila firmu Your System, která poskytuje IT služby zejména veřejnému sektoru. Hodnotu akvizice nezveřejnila. Transakce ještě podléhá schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

Your System pomáhá svým zákazníkům obsluhovat klíčové IT systémy. Mezi její klienty patří například ministerstvo vnitra, Policie ČR nebo zdravotnické záchranné služby. Její roční tržby dosahují půl miliardy korun, má zhruba stovku zaměstnanců. „Akvizice Your System je součástí naší dlouhodobé strategie konsolidovat český trh IT služeb. Naše cesta tímto partnerstvím nekončí,“ uvedl finanční ředitel skupiny Thein Michal Polesný.

20. 6. 2024 14:32

Rychlá zpráva

bevy-city-19Foto: Bevy.city

Logistický Bevy.city se rozšiřuje do regionů, do konce roku chce pokrýt 5 milionů obyvatel

Logistická a technologická firma Bevy.city, která pomáhá vykrývat logistické špičky pro největší hráče na trhu, pokračuje v expanzi po republice. Aktuálně doručením pokrývá 4,3 milionu obyvatel Česka, do konce roku plánuje atakovat pět milionů. Do budoucna plánuje působit ve všech krajských městech, nyní vedle Prahy pokrývá i Plzeň, Liberec, Jablonec nad Nisou, Hradec Králové, Pardubice, Brno, Ostravu a Chrudim. Bevy.city, který od investorů získal desítky milionů korun, přitom k rozvozu zásilek využívá převážně elektromobily.

„Do nových měst často vstupujeme po boku našich dlouhodobých partnerů, jako je například Scuk, Rohlík.cz nebo krabičkové diety Nutrition Pro a Papa Food. Pro nás to znamená určitou stabilitu zakázek, pro naše zákazníky jistotu osvědčeného a funkčního modelu spolupráce. Zároveň vnášíme do regionů i nové logistické trendy, v našem případě je to především elektromobilita, která je stále doménou hlavně Prahy a velkých měst,“ komentuje zakladatel Ladislav Janckulík.

20. 6. 2024 13:02

Rychlá zpráva

ouhrabka-comgate-hl-minFoto: Comgate

Platební Comgate představil nové tarify. Nabízí sazbu pod 1 % pro všechny karty

Z pohledu obchodníků jsou platby kartou drahé, neboť si poskytovatelé platebních služeb někdy účtují vysoké poplatky. Tento problém adresuje platební brána Comgate, která v rámci svých nových tarifů i nejmenším obchodníkům nabízí jednotnou sazbu transakčního poplatku ve výši 0,98 procenta, ať už zákazník zaplatí jakoukoli platební kartou (vydanou v EU nebo mimo ni, spotřebitelskou nebo podnikatelskou).

Sazba navíc neobsahuje fixní část poplatku, je tedy výhodná i při nižších platbách. „Konkurenční ceníky platebních služeb jsou často neveřejné a komplikované, obchodníci nemají šanci spočítat si dopředu, kolik je provoz platební služby bude stát, a pak jsou překvapení. Nový tarif Easy jsme proto připravili tak, aby byl jednoduchý a pro podnikatele naprosto předvídatelný z pohledu nákladů,“ komentuje ředitel Comgate Jakub Ouhrabka.

20. 6. 2024 11:42

20. 6. 2024 11:23

Brand Stories vizuál

Partner podcastu: Vodafone