Live

zobrazit nejnovější

14. 7. 2023 09:48

Rychlá zpráva

Twitter nabídne některým uživatelům část reklamních příjmů

Sociální síť Twitter nabídne některým uživatelům sítě část příjmů z reklamy u jejich příspěvků. Takoví tvůrci obsahu mají mít v posledních třech měsících pokaždé alespoň pět milionů zobrazení svých příspěvků. Síť, kterou převzal ke konci loňska Elon Musk, se snaží nalákat aktivní uživatele.

14. 7. 2023 08:58

Rychlá zpráva

ispace_loi-1200×633-2Foto: space

Indie chce dnes vyslat k Měsíci svou třetí misi. Může se stát čtvrtou zemí světa, která na něm přistane

Krátce po jedenácté dopoledne našeho času by měla odstartovat třetí indická vesmírná mise mířící na Měsíc Chandrayaan-3. Pokud vše půjde podle plánu, měl by její lander na našem přirozeném satelitu přistát 23. nebo 24. srpna. Když to vyjde, bude prvním indickým strojem, který to zvládne, dosavadní pokusy nevyšly. Indie by se tak stala po USA, Rusku/Sovětském svazu a Číně čtvrtou zemí, která by Měsíce dosáhla.

14. 7. 2023 08:04

Rychlá zpráva

WHO označila aspartam za potencionálně rakovinotvorný, v omezeném množství má být bezpečný

Vzhledem k jeho rozšíření je to navýsost citlivé téma a výsledný postoj WHO, jehož možná změna před časem vyvolala velké diskuse, je taková princezna Koloběžka. Světová zdravotnická organizace sice označila kontroverzní sladidlo aspartam za potenciálně rakovinotvorné, pravidla pro jeho použití v potravinářském průmyslu ale nezměnila a jeho omezená spotřeba zůstává bezpečná.

14. 7. 2023 07:07

Rychlá zpráva

V USA zadrželi zakladatele a bývalého šéfa Celsius Network Alexe Mashinského

Pro tvůrce padlé kryptobanky Celsius Network Alexe Mashinského si včera došly americké federální úřady, které ho viní z podvodů a manipulací se svými zákazníky a umělého navyšování hodnoty tokenů své firmy. Sedmapadesátiletý Mashinsky se prohlásil za nevinného a bude propuštěn na kauci ve výši 40 milionů dolarů (zhruba 850 milionů korun) zajištěnou jeho rezidencí na Manhattanu.

14. 7. 2023 06:42

13. 7. 2023 21:30

13. 7. 2023 19:49

Rychlá zpráva

Exxon investoval do firmy, která vydělává na snižování emisí skleníkových plynů

Ropný gigant Exxon Mobil kupuje společnost, která mu má pomoct rozvíjet nově vznikající trh, jenž vydělává na snižování emisí skleníkových plynů: a to vlastních i od ostatních firem. Firmu Denbury přebírá za víc než 100 miliard korun, a to ve formě akcií Exxonu. Podnik se specializuje na používání oxidu uhličitého k těžbě ropy ze starých ropných vrtů. Exxon je největším producentem ropy v USA.

13. 7. 2023 18:35

Rychlá zpráva

elv.aiFoto: elv.ai

Přes 1,5 milionu dezinformací a toxických komentářů v Česku a na Slovensku pomohla zablokovat umělá inteligence

Česká a slovenská média řeší šíření nenávistných komentářů a dezinformací ve spojení se svými články i pomocí umělé inteligence. Ve spojení s lidskými moderátory už se jí podařilo zastavit šíření více než jeden a půl milionů taových komentářů na sociálních sítích. Algoritmy dodává slovenský startup elv.ai, moderuje obsah na sociálních sítích Refresher.cz a spolupracuje s vydavatelstvím Economia.

13. 7. 2023 17:49

Rychlá zpráva

Američané vyšetřují firmu OpenAI

Americká Federální obchodní komise zahájila vyšetřování firmy OpenAI. Podle ní mohla totiž společnost, která stojí za ChatGPT, ohrozit osobní pověst a data uživatelů. Kvůli problémům s daty uživatelů už se OpenAI dostala do hledáčku regulátorů také v Itálii, kteří systém zablokovali. Ve Spojených státech je to pro firmu dosud největší hrozba, která by mohla vést k tamní regulaci systému.

13. 7. 2023 17:02

Rychlá zpráva

Švýcarský výrobce hodinek Swatch rekordně rostl

Švýcarský výrobce hodinek Swatch v prvním pololetí roku rostl o pětinu, když utržil v přepočtu téměř 100 miliard korun. Zisk firmy rostl víc než o třetinu. Firmě se dařilo mimo jiné díky zájmu o levnější plastové hodinky pro masový trh,  společnost zároveň uvedla, že nové modely pro nižší a střední segment trhu ještě chystá.

13. 7. 2023 16:38

13. 7. 2023 16:10

13. 7. 2023 15:29

Rychlá zpráva

boost-space-team-core-team-main-photo-minFoto: Boost.Space

Český startup Boost.space je v top desítce akcelerátoru Amazon AWS

Startupu Boost.space se jako jedinému zástupci z Česka podařilo zařadit mezi globální top desítku akcelerátoru Amazon AWS. Jeho řešení funguje jako hlavní nádraží, místo vlaků ale propojuje data a loni od investorů získal téměř dvacet milionů korun. „Mohli jsme si validovat náš business case a ověřit, že míříme správným směrem. Díky pozornosti zástupců top amerických fondů jsme nyní pod hledáčkem spousty scoutů a očekáváme, že expanze do Spojených států bude o to snazší,” komentuje Matouš Králík, marketingový ředitel startupu.