Live

zobrazit nejnovější

24. 2. 2024 10:45

24. 2. 2024 08:24

Rychlá zpráva

wonka-boxedFoto: Warner Bros.

Wonka míří na HBO Max, k vidění bude už 8. března

Barevný muzikál Wonka s Timothéem Chalametem, který opanoval kina před loňskými Vánoci, bude už za necelých 14 dní k dispozici ke streamování. Do své nabídky ho 8. března zařadí služba HBO Max. Fanoušci talentovaného herce i milovníci čokolády či světa, kde dobro vítězí nad zlem, se tak budou moct podívat, jak vypadala cesta Willyho Wonky k vlastnímu čokoládovému impériu. Film je totiž prequelem k literární i filmové klasice Karlík a továrna na čokoládu.

23. 2. 2024 20:01

Rychlá zpráva

Kdysi to bylo miliardové médium. Magazín Vice propouští stovky zaměstnanců a přestane publikovat na webu

Americký magazín Vice, kdysi považovaný za budoucnost médií, přestane vydávat na svých webových stránkách články a propustí několik set zaměstnanců. Generální ředitel Bruce Dixon to oznámil redakci s tím, že vlastník média provádí „zásadní změny“. Podle vedení je magazín neefektivní vzhledem k nákladům na tvorbu obsahu. Společnost Vice Media přitom byla kdysi mediálním startupem s hodnotou v miliardách dolarů, v poslední době se ale potýká s finančními problémy.

23. 2. 2024 18:59

Rychlá zpráva

Hodnota bitcoinu je podle ekonomů Evropské centrální banky nulová

Bitcoin v posledních týdnech rostl, nyní se drží nad padesáti tisíci dolary, i přesto je ale podle ekonomů Evropské centrální banky jeho hodnota ve skutečnosti nulová, a to bez ohledu na to, že USA schválily bitcoinové fondy obchodované na burze, tedy ETF. „Pro lidskou společnost je obnovený cyklus růstu a propadu ceny bitcoinu hroznou perspektivou. Vedlejší škody budou obrovské, včetně ekologických škod a konečného přerozdělení bohatství na úkor těch méně sofistikovaných,“ uvedli Ulrich Bindseil a Jürgen Schaaf.

23. 2. 2024 16:07

Rychlá zpráva

nemecko-povolilo-uzivani-konopiFoto: Depositphotos

Německo povolilo konopí. Možné je vlastnit až 25 gramů i kouřit na veřejnosti

Německý parlament povolil rekreační užívání konopí. Osoby starší osmnácti let tak budou moct v Německu vlastnit značné množství konopí, a to až 25 gramů, což jsou podle serveru BBC asi desítky silných jointů. Na veřejných místech bude také od prvního dubna povoleno konopí kouřit. Pravidla by ale měla ztížit nákup marihuany. Nový zákon má pomoci oslabit černý trh a také ochránit kuřáky před kontaminováním drogy. I nadále bude kouření konopí zakázáno na některých místech, v blízkosti škol a sportovišť. Neprošly pak plány, že by se marihuana mohla prodávat v licencovaných obchodech a lékárnách. EU měla totiž obavy, že by to vedlo k prudkému nárůstu užívání lehké drogy.

23. 2. 2024 14:05

Rychlá zpráva

david_bystrzycki2Foto: Roier

Startup Roier hlásí první akvizici. Kupuje platformu Nafirmy.cz, kterou podpořila J&T Banka

Crowdfundingový startup Roier, jenž loni nabral investici v desítkách milionů a zaměřuje se na investice do nemovitostí, hlásí svou první akvizici. Kupuje platformu Nafirmy.cz, která nabízí takzvané peer-to-peer investice a zprostředkování úvěrů pro malé a střední podniky. „Díváme se po trhu a hledáme možnosti, jak oslovit nové zájemce o investování do zajištěných projektů,“ komentuje spoluzakladatel a ředitel Roieru David Bystrzycki, který předtím šéfoval Home Creditu či rozbíhal Zonky. Do Nafirmy.cz ještě v roce 2021 investovala šest milionů korun J&T Banka při tehdejší valuaci 60 milionů korun, za kolik se nyní platforma prodala, odmítly strany komentovat.

23. 2. 2024 11:55

Rychlá zpráva

kidoFoto: Matěj Dereck Hard

Pohádka Kidó proti šikaně bude po dnešní premiéře k vidění online

Cinemagrafová pohádka Kidó z dílny Matěje Derecka Harda, fotografa a držitele prestižních mezinárodních ocenění či domácího Czech Press Photo, má dnes premiéru, která proběhne ve velkém sále ústřední knihovny v Praze na Mariánském náměstí. Pohádka je určena dětem ve věku 6–12 let a kombinuje statickou fotografii s video prvky a hudbou od skladatele Karla Havlíčka. Na premiéře bude k vidění pohádka v kompletní podobě, následně bude také na platformách jako YouTube či Stream.cz. V plánu je také online edukativní beseda včetně promítání Kidó na prvním stupni základních škol po celém Česku.

23. 2. 2024 10:17

Rychlá zpráva

Němečtí poslanci budou dnes hlasovat o legalizaci konopí

Poslanci německého parlamentu budou dnes odpoledne hlasovat o dlouho očekávané legalizaci konopí, která by umožnila dospělým lidem omezené pěstování a také vlastnění až 50 gramů této drogy pro rekreační účely. Návrh zákona rovněž otevírá cestu k zakládání pěstitelských klubů. V Německu je nyní stejně jako v Česku legální užívání konopí pro léčebné účely. Předepisovat ho mohou lékaři například pacientům s chronickými bolestmi, roztroušenou sklerózou, rakovinou či AIDS.

23. 2. 2024 08:56

Rychlá zpráva

kurz-thielFoto: Sebastian Kurz/Twitter

Ve Vídni by měl dnes padnout rozsudek nad bývalým kancléřem Kurzem

V procesu s bývalým rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem, kdysi považovaným za zázračné dítě evropské politiky, by dnes měly padnout rozsudky. Kurz je obžalovaný spolu se šéfem svého kabinetu Bernhardem Bonellim z křivých výpovědí v parlamentním vyšetřovacím výboru ke korupční aféře. Oběma hrozí až tři roky vězení.