Live

zobrazit nejnovější

4. 2. 2024 19:30

Rychlá zpráva

geminiFoto: Google

Google v Česku spustil svou nejschopnější umělou inteligenci

Google oznámil, že jeho konverzační služba Bard založená na umělé inteligenci bude nově v Česku pracovat s nejnovější verzí jeho AI modelu Gemini Pro, a to i v češtině. Dosud nejpokročilejší model Gemini Pro má přinést lepší porozumění, sumarizaci, uvažování, kódování a plánování.

4. 2. 2024 18:02

4. 2. 2024 16:12

Rychlá zpráva

timber-praha-11Foto: UBM Development Czechia

Dřevostavby využily svých předností. Poptávka po nich v Česku zůstala stabilní

Poptávka po dřevostavbách zůstala loni v Česku meziročně stabilní, a to navzdory tomu, že stavební produkce klesala. Důvodem je, že se dřevostavby staví několikanásobně rychleji než tradiční stavby z cihel a oceli, a tím pádem je neovlivnil loňský nárůst cen stavebních materiálů a prací. Stagnovaly také průměrné ceny dřevěných hrubých staveb, zvedly se naopak ceny dřevěných staveb na klíč. Oproti předešlým rokům se loni zvýšil také zájem o stavbu veřejných budov ze dřeva. V rozhovoru s ČTK to uvedla ředitelka Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) Lenka Trandová.

4. 2. 2024 14:50

Doporučujeme

Už jste slyšeli náš podcast s novým český miliardářem?

4. 2. 2024 13:20

Rychlá zpráva

pentahospitalsFoto: Penta Hospitals

Penta šlape do zdravotnictví. Chce začít poskytovat i domácí péči

Finanční skupina Penta v rámci své divize Penta Hospitals v Česku provozuje devět nemocničních zařízení, třiatřicet domovů pro pacienty s Alzheimerovou chorobou a také síť ambulancí, klinik asistované reprodukce a lékáren. Nově se chce rozšířit také do domácí péče. „V příštích dvou letech chceme mít v Česku nejméně 100 úvazků sester, které pracují v domácí péči,“ uvedla pro Seznam Zprávy ředitelka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

4. 2. 2024 11:33

4. 2. 2024 10:03

Rychlá zpráva

seznamcz-kodFoto: CzechCrunch / Unsplash

Seznam do vlastní umělé inteligence, co umí dobře česky, investuje desítky milionů

Seznam.cz se chce letos zaměřit na vývoj vlastního jazykového modelu využívajícího umělou inteligenci. Má se stát základem různých služeb, včetně vyhledávače. „Investovali jsme do něj desítky milionů korun a věříme, že by se naše vlastní velké jazykové modely (LLM) mohly stát základem různých služeb, možná už i v letošním roce,“ uvedla pro ČTK mluvčí Aneta Kapucianová. Důvodem vývoje vlastních jazykových modelů je skutečnost, že zahraniční nástroje, například GPT od Open AI, neumějí tak dobře česky, jak by Seznam třeba pro vyhledávání v českém jazyce potřeboval. Nedokážou rozlišit specifika češtiny, logiku dotazů, dialekty nebo hovorový jazyk.

4. 2. 2024 09:15

Rychlá zpráva

patak-vrsecky-2Foto: Patron GO

Český Patron GO bodoval ve startupové soutěži na Slovensku

Na Slovensku se konalo regionální finále soutěže Central European Startup Awards, které ovládly české a rumunské projekty. Startupem roku se stala česká aplikace Patron GO, která pomáhá uživatelům s řízením osobních financí. Nejlepším nováčkem byla zvolena rumunská aplikace Renergia, která díky algoritmům umělé inteligence pomáhá snižovat účty za energii.

4. 2. 2024 07:28

3. 2. 2024 21:15

Doporučujeme

„Největší přestup v historii F1 se stal skutečností. Kdo by si to včera večer dokázal představit?“

- Komentátor Stevo Eisele o Lewisovi Hamiltonovi ve Ferrari

Čtěte dále

3. 2. 2024 19:30

Doporučujeme

Hledáte tip, co sledovat v sobotu večer? Na Apple TV+ jsou očekávaní Vládcové nebes.

masters_of_the_air_photo_010301

3. 2. 2024 17:22

Rychlá zpráva

jordan-botyFoto: Sotheby’s

Sbírka tenisek Michaela Jordana se vydražila za rekordních 8 milionů dolarů

Za osm milionů dolarů (184 milionů korun) se v pátek v aukci Sotheby’s prodala sada šesti samostatných tenisek, které nosil jeden z nejlepších basketbalistů historie Michael Jordan. Boty z tzv. Dynasty Collection nosil Jordan mezi lety 1991 a 1998 a vytvořily ve své kategorii aukční rekord. Součástí byla také sada podepsaných fotografií od fotografa Billa Smithe, na nichž je Jordan zachycen po finále NBA v letech 1992, 1993, 1996 a 1998, jak slaví, zatímco má na sobě pouze jednu tenisku.