Live

zobrazit nejnovější

14. 7. 2023 14:01

Rychlá zpráva

Leteckou dopravu v Itálii ovlivní stávka

V sobotu 15. července ochromí leteckou dopravu v Itálii stávka pozemního personálu, který bude protestovat proti špatným podmínkám a nízkým mzdám. Zrušeno může být podle médií až tisíc letů a dotknout se tak až 270 tisíc cestujících. Další stávka začne v sobotu v Belgii, a to dvoudenní protest pilotů společnosti Ryanair.

14. 7. 2023 13:04

Rychlá zpráva

Škoda Group dodá metro za 1,6 miliardy do Sofie

Škoda Group dodá osm souprav metra do Sofie, hlavního města Bulharska. Zakázka je to za víc než 1,6 miliardy. Škoda je bude vyrábět v Ostravě a Plzni, půjde o osmdesátimetrové soupravy vybavené mimo jiné klimatizací. Podobné soupravy dodala firma nedávno do Varšavy, dřív vozy poslala do Kyjeva, Budapešti či Jižní Koreje.

14. 7. 2023 12:25

Rychlá zpráva

masarycka-nove-3Foto: Z Dopravy

Masarykovo nádraží v Praze se pro chodce propojí s Hlavním

V Praze vznikne nový prostor, který chodcům propojí Florenc s hlavním nádražím. Stavba s odhadovanou cenou 3,2 miliardy korun bude součástí modernizace Masarykova nádraží a zahrne platformu nad kolejištěm, bezbariérové zpřístupnění nástupišť, nový vestibul, zeleň či klidovou zónu. Má již stavební povolení.

14. 7. 2023 11:37

Rychlá zpráva

VentuskyFoto: Ventusky

Česká aplikace najde blesky v reálném čase

Česká aplikace Ventusky ukazuje v reálném čase, kde právě uhodil blesk a jak silná bouřka se žene. Dokáže najít i oblasti, kde by blesk uhodit mohl, s predikcí na až 24 hodin dopředu. Podle studií bouřky doprovázené vysokým počtem blesků častěji přinášejí kroupy, přívalové srážky či silné nárazy větru, nová funkce má tak podle tvůrců i pomáhat ochránit životy.

14. 7. 2023 10:32

Rychlá zpráva

Australskou centrální banku poprvé v historii povede žena

Australskou centrální banku povede poprvé v její historii žena. Michele Bullock se stane první ženskou ředitelkou instituce od jejího založení v roce 1960. Tamnímu finančnímu sektoru výrazně dominují muži a sektor jako takový má jeden z největších rozdílů odměňování mezi muži a ženami. Aktuálně se země potýká s rychlým zdražováním i stoupající základní úrokovou sazbou, což lidem značně prodražuje jakékoliv půjčky.

14. 7. 2023 09:48

Rychlá zpráva

Twitter nabídne některým uživatelům část reklamních příjmů

Sociální síť Twitter nabídne některým uživatelům sítě část příjmů z reklamy u jejich příspěvků. Takoví tvůrci obsahu mají mít v posledních třech měsících pokaždé alespoň pět milionů zobrazení svých příspěvků. Síť, kterou převzal ke konci loňska Elon Musk, se snaží nalákat aktivní uživatele.

14. 7. 2023 08:58

Rychlá zpráva

ispace_loi-1200×633-2Foto: space

Indie chce dnes vyslat k Měsíci svou třetí misi. Může se stát čtvrtou zemí světa, která na něm přistane

Krátce po jedenácté dopoledne našeho času by měla odstartovat třetí indická vesmírná mise mířící na Měsíc Chandrayaan-3. Pokud vše půjde podle plánu, měl by její lander na našem přirozeném satelitu přistát 23. nebo 24. srpna. Když to vyjde, bude prvním indickým strojem, který to zvládne, dosavadní pokusy nevyšly. Indie by se tak stala po USA, Rusku/Sovětském svazu a Číně čtvrtou zemí, která by Měsíce dosáhla.

14. 7. 2023 08:04

Rychlá zpráva

WHO označila aspartam za potencionálně rakovinotvorný, v omezeném množství má být bezpečný

Vzhledem k jeho rozšíření je to navýsost citlivé téma a výsledný postoj WHO, jehož možná změna před časem vyvolala velké diskuse, je taková princezna Koloběžka. Světová zdravotnická organizace sice označila kontroverzní sladidlo aspartam za potenciálně rakovinotvorné, pravidla pro jeho použití v potravinářském průmyslu ale nezměnila a jeho omezená spotřeba zůstává bezpečná.

14. 7. 2023 07:07

Rychlá zpráva

V USA zadrželi zakladatele a bývalého šéfa Celsius Network Alexe Mashinského

Pro tvůrce padlé kryptobanky Celsius Network Alexe Mashinského si včera došly americké federální úřady, které ho viní z podvodů a manipulací se svými zákazníky a umělého navyšování hodnoty tokenů své firmy. Sedmapadesátiletý Mashinsky se prohlásil za nevinného a bude propuštěn na kauci ve výši 40 milionů dolarů (zhruba 850 milionů korun) zajištěnou jeho rezidencí na Manhattanu.

14. 7. 2023 06:42

13. 7. 2023 21:30