Live

zobrazit nejnovější

3. 8. 2023 11:02

Rychlá zpráva

V Londýně se prodalo schodiště, co nikam nevede. Za téměř milion korun

Britský startupista Simon Squibb vydražil nepoužívané schodiště v severozápadní části Londýna za 32 tisíc liber, v přepočtu necelých 900 tisíc korun, což je i na přehřátý londýnský trh se nemovitostmi slušná částka. Ve třech patrech schodů z někdejší administrativní budovy prý vidí velký potenciál, který souvisí s jeho vlastním podnikáním. Squibb založil firmu, která má pomáhat ostatním rozjet jejich byznys, a i když sama ještě nemá kanceláře, na schodišti by se měla objevovat pop-upová pracoviště jeho klientů. Uvažuje ale také o postelích a dalším vybavení. Ne všichni jeho kolegové jsou ale z nové investice, která bude vyžadovat ještě značné finance, pokud má naplnit Squibbova očekávání, nadšení.

3. 8. 2023 10:32

Rychlá zpráva

brazilieFoto: Depositphotos

Odlesňování v Brazílii se snížilo o 60 procent

Odlesňování Amazonského pralesa na území Brazílie se v červenci snížilo nejméně o 60 procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, uvedla pro deník The Guardian brazilská ministryně životního prostředí Marina Silva. Přesný údaj vychází ze satelitního systému Deter a bude zveřejněn v nadcházejících dnech. Podle nezávislých analytiků by však mohlo jít o nejlepší výsledek od roku 2005. Rychlá změna k lepšímu ukazuje na význam politických změn, k nimž došlo od nástupem nového prezidenta Luize Inácio Lula da Silvi.

3. 8. 2023 10:05

3. 8. 2023 09:11

3. 8. 2023 08:01

Rychlá zpráva

Zisk Komerční banky v pololetí meziročně klesl na 8,1 miliardy

Čistý zisk Komerční banky v letošním prvním pololetí meziročně klesl o 2,9 procenta na 8,1 miliardy korun. Celkové výnosy se jí snížily o 5,6 procenta na 18,1 miliardy korun. Banka, jejímž hlavním majitelem je francouzská Société Générale, dnes neauditované konsolidované výsledky zveřejnila na svém webu. Podle banky čistý úrokový výnos klesl hlavně kvůli zvýšení průměrných nákladů na vklady, zatímco čistý příjem z poplatků a provizí mírně vzrostl díky větším transakcím klientů a zvyšujícím se investicím zákazníků do podílových fondů.

3. 8. 2023 07:30

Rychlá zpráva

Sdílené elektrokoloběžky v Paříži končí, přesunou se do Londýna či Tel Avivu

Sdílené elektrokoloběžky smějí být v Paříži už jen do konce srpna, jejich provozovatelé, konkrétně společnosti Lime, Dott a Tier Mobility, tak začaly s jejich stahováním. Přesunout musí na 15 tisíc vozítek, která poputují do jiných francouzských měst a dalších evropských metropolí jako je Londýn, Varšava či Kodaň, některé zamíří ale i do izraelského Tel Avivu. O konci elektrokoloběžek, které se ve městě vyskytují od roku 2018, rozhodli Pařížané v referendu v dubnu, sdílená kola zůstávají.

3. 8. 2023 06:42

Rychlá zpráva

Letiště České Budějovice zahájilo mezinárodní provoz

Šesté mezinárodní civilní letiště v Česku spustilo praktický provoz včera pozdě večer letem cestovní kanceláře Čedok do turecké Antalye. Čedok bude letos z Českých Budějovic odlétat také na zájezdy na řecké ostrovy Rhodos a Kréta. Do konce srpna České Budějovice vypraví 28 turistických letů.

2. 8. 2023 21:03

Rychlá zpráva

Kvalitní síť železnic a vysoké investice do dopravy. Česko je v digitalizaci a infrastruktuře desáté nejlepší v EU

Česko je v úrovni digitalizace a kvalitě infrastruktury desátou nejvyspělejší zemí Evropské unie. Meziročně si tak podle aktuálního Indexu prosperity a finančního zdraví polepšila o dvě příčky. Česko v žebříčku vyniká vysokými investicemi do dopravy, nejhustší sítí železnic a postupnou digitalizací státní správy. Zaostává naopak v kvalitě silnic a nedostatečném pokrytí vysokorychlostním internetem. Srovnání států vedou země Beneluxu, žebříček uzavírají státy z Balkánského poloostrova.

2. 8. 2023 20:33

2. 8. 2023 19:45

2. 8. 2023 19:03

2. 8. 2023 18:15

Rychlá zpráva

Česká aplikace Spendee se zařadila mezi 200 nejlepších fintechů světa

Americký portál CNBC s analytickou společností Statista sestavily seznam dvou stovek globálně nejlepších finančně-technologických startupů. Vybrané firmy byly zařazeny do devíti různých kategoriích, přičemž do jedné z nich – digitálního finančního plánování, se zařadila i česká aplikace Spendee.