Live

zobrazit nejnovější

24. 5. 2024 17:30

Rychlá zpráva

voracekFoto: Roman Mareš / Rytíři Kladno

Včerejší hokejové utkání se Spojenými státy přineslo internetový i televizní rekord

Čtvrteční hokejové utkání mezi Spojenými státy a Českou republikou přineslo nový rekord v přenosu dat na internetu. Největším tuzemským internetovým uzlem NIX.CZ protékaly ve 21:46 více než tři terabity za vteřinu. Dosavadní rekord byl o třetinu nižší. Tento západ navíc u televizních obrazovek na programu ČT Sport sledovalo 2,073 milionu diváků což je dosud nejvíce na šampionátu. Zároveň šlo o nejsledovanější pořad na všech tuzemských televizích od loňské vánoční pohádky.

24. 5. 2024 16:00

Rychlá zpráva

1635-507a2c62-56db-4fbe-9db3-1ccc007c7447-minFoto: Animefest

V Brně dnes startuje Animefest. Návštěvníci se mohou těšit na cosplaye, hry, workshopy a mnoho dalšího

V Brně dnes začíná Animefest
Od pátku až do neděle se brněnské výstaviště promění na kousek Japonska. Nejen fanoušky tamější mangy, seriálů a kultury přivítá Animefest, rozmanitá akce, v jejímž programu najdete jak cosplay, tak promítání filmů, asijské gastro speciality nebo třeba videohry.
https://www.animefest.cz/

24. 5. 2024 14:30

Rychlá zpráva

Malé, střední a velké podniky mohou od dnešního dne žádat o státní dotace na úspory energií

České firmy mohou ode dneška začít žádat o dotace na úspory energií. Stát má v úmyslu rozdělit mezi zájemce pět miliard korun. Peníze jsou určeny na projekty ke snížení energetické náročnosti budov či instalace solárních panelů a nových úsporných technologií. Cílem je celkové snížení spotřeby energie v ČR. Informovala o tom dnes Agentura pro podnikání a inovace, která žádosti přijímá.

24. 5. 2024 13:00

Rychlá zpráva

model-y2Foto: Tesla

Tesla v tichosti opustila své plány na obří produkci. Musk mění strategii, míní experti

Tesla mění strategii a víc než objem produkce ji začíná zajímat vývoj. Podle světových agentur to alespoň naznačuje drobný, ovšem významný detail v poslední pravidelné zprávě automobilky. V ní se totiž neobjevila informace o plánu zvýšení produkce na 20 milionů vozidel do roku 2030. Musk tak podle některých analytiků přehodnotil situaci a rozhodl změnit kurz s větším důrazem na autonomní technologie ve vozech. V minulém roce automobilka vyrobila téměř 1,85 milionu vozů.

24. 5. 2024 11:30

Rychlá zpráva

Atlantik čeká silná hurikánová sezóna, velkých bouří má být až o deset víc, než je průměr

Americký Národní úřad pro oceán a atmosféru přišel se svou dosud nejhorší květnovou předpovědí pro sezonu hurikánů v Atlantiku, která zpravidla trvá od června do listopadu. Předpověděl, že nad vodami mezi Afrikou a Střední Amerikou vznikne 17 až 25 pojmenovaných bouří, zatímco průměrný počet je 14. Riziko ničivých bouří posiluje rekordně vysoká teplota vod v Atlantiku a počínající meteorologický jev La Niňa.

24. 5. 2024 08:15

Rychlá zpráva

rohlik-taskaFoto: Rohlik.cz

Rohlík začal vozit potraviny i do jižních Čech. Obsluhuje už 90 procent Česka

Největší český online supermarket Rohlik.cz začal nově rozvážet potraviny také na Písecko, Strakonicko a Táborsko. Díky obsluze jižních Čech a také dalšímu rozšíření, které zahrnuje mimo jiné Choceň, Vysoké Mýto či chatové oblasti Kokořínska, dokáže Rohlík podle svého vyjádření pokrýt téměř devadesát procent České republiky.

„Od loňského října se do doručovací oblasti Rohlíku přidalo téměř 1 100 nových obcí a měst. Zaměřujeme se také na menší obce s horší občanskou vybaveností. Například už obsluhujeme téměř 2 000 z 3 390 malých vesnic s méně než 500 obyvateli v Česku,“ uvádí CEO Rohlik.cz Martin Beháň. V Jihočeském kraji dosud firma využívala hlavně své výdejní boxy, nově tam plně zaváží až domů.

24. 5. 2024 07:39

24. 5. 2024 06:40

23. 5. 2024 21:00

Doporučujeme

Na začátku 90. let měl Dušan Kunovský před sebou – i díky studiím na Cambridge – nalajnovanou kariéru právníka. Pak se ale zhlédl v realitách a začal kolem nich stavět vlastní společnost Central Group. Z ní během třiceti let vybudoval největšího rezidenčního developera v Česku, který aktuálně stojí za čtvrtinou všech připravovaných bytů v Praze a zisky počítá v miliardách. Proč rostou ceny bytů a co na jejich výstavbě nejvíce trvá? A proč si Praha nedovolí udělat „svou La Défense“ podobně, jako to dokázala podobně konzervativní Paříž?

23. 5. 2024 19:00

Doporučujeme

Právě vyšla nová česká hra Kubikon 3D od sólo vývojáře Petra Kubíčka. Toho můžete znát jako autora husitského fantasy 1428: Shadows over Silesia, tentokrát ale vsadil na logickou hru.

kubikon-3d