Live

zobrazit nejnovější

16. 5. 2024 20:45

16. 5. 2024 19:37

16. 5. 2024 18:41

Rychlá zpráva

Největší byrokratický nesmysl je registrování dohod o provedení práce

Největším letošním byrokratickým nesmyslem je registrování dohod o provedení práce. Rozhodla o tom v anketě Absurdita roku veřejnost v online hlasování. Druhou příčku v hlasování obsadila nulová spotřební daň na tiché víno, pomyslný bronz berou zmatky kolem zavírání obchodů na státní svátky. Za nejpřínosnější v anketě Zlatý paragraf bylo označeno zákonné postihování přesouvání zisků do daňových rájů.

16. 5. 2024 17:40

16. 5. 2024 16:40

Rychlá zpráva

Silničáři nedokončí opravu Barrandovského mostu v původním termínu

Silničáři letos nestihnou dokončit opravu Barrandovského mostu v původně avizovaném termínu do konce letních prázdnin. Důvodem je horší kvalita původní betonové konstrukce na okraji mostu, jehož nosnost je menší, než stavbaři původně předpokládali. Takzvané konzoly na severním kraji mostu musí nyní dělníci vyztužit. Rozsah dopravních omezení, která na mostě nyní platí, se měnit nebudou.

Barrandovský most tvoří dva mosty, a to jižní, po kterém jedou auta ve směru ze Smíchova do Braníku, a který je již opraven, a severní, po kterém jezdí v opačném směru. Most z roku 1983 stavbaři dosud kompletně neopravili. Denně ho přejede na 140 tisíc aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze.

16. 5. 2024 15:43

16. 5. 2024 14:42

Rychlá zpráva

pavel-voparil-23-3Foto: Bonami

Poprvé na západ. Prodejce nábytku Bonami expanduje do Itálie

Prodejce nábytku, dekorací a vybavení do domácnosti Bonami se rozšiřuje na již dvanáctý trh, tentokrát do Itálie. Provoz e-shopu tak spouští na zatím prvním západním trhu. „Zákazníci jsou tu zvyklí nakupovat online a zejména v našem segmentu i více a častěji než v Česku,“ komentuje ředitel Pavel Vopařil.

V šedesátimilionové Itálii je na 37 milionů lidí nakupujících online a jejich počet i celkové tržby e-commerce neustále rostou. Relativně malý počet e-shopů a současně nejrychleji rostoucí e-commerce v Evropě i obliba segmentu vybavení do domácnost pak pro Bonami mají znamenat dobrou startovní pozicí na tamním trhu.

16. 5. 2024 13:39

16. 5. 2024 12:47

Rychlá zpráva

Češi utratili v dubnu na e-shopech průměrně 4 700 korun, výrazně více než v předchozích měsících

Dle dubnového výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK) utratili Češi na e-shopech v průměru 4 714 korun, což je o sedm set více než v jednotlivých měsících prvního čtvrtletí. „To znamená nárůst o přibližně dvacet procent, což je velmi pozitivní signál pro všechny online prodejce,“ hodnotí výsledky výzkumu výkonný ředitel APEK Jan Vetyška.

Oproti březnu se zvýšila také průměrná útrata za služby, která dosáhla 6 111 korun. „Češi utráceli více za zboží i služby, s blížícím se časem letních dovolených očekáváme přitom v tomto směru ještě další posun, a to především v souvislosti s nákupem zájezdů, ubytování či jízdenek a letenek,“ doplňuje Vetyška.

16. 5. 2024 11:47

Rychlá zpráva

hubert-palanFoto: Productboard

Ještě rychlejší přehled zákaznické zpětné vazby. Productboard rozšiřuje využití AI

Český startup Productboard pokračuje v sázce na umělou inteligenci a nově uvádí AI 2.0. První funkce postavené na umělé inteligenci představila firma před rokem, kdy díky generativní AI zpřístupnila možnost analyzovat zpětnou vazbu zákazníků. Nyní umí automaticky kategorizovat a přiřazovat zpětnou vazbu získanou od zákazníků.

„Každou nově příchozí zpětnou vazbu umíme automaticky analyzovat, kategorizovat a následně přiřadit k plánovaným novým funkcionalitám. Současně umíme k nápadům, které vzniknou v budoucnu, přiřazovat již dříve získané historické feedbacky zákazníků. To zásadně zefektivňuje práci produktových týmů, které budou díky naší AI rychleji reagovat na požadavky zákazníků,“ komentuje spoluzakladatel a ředitel Hubert Palán.

16. 5. 2024 10:46

16. 5. 2024 09:35

Rychlá zpráva

Prezident dnes jmenuje Marka Ženíška ministrem pro vědu

Prezident Petr Pavel dnes na Pražském hradě jmenuje členem vlády poslance TOP 09 Marka Ženíška. Pětačtyřicetiletý politik, který je už druhým nominantem na výměnu na postu, kde výměna nebyla podle většiny komentátorů vůbec nutná, se ujme funkce ministra pro vědu, výzkum a inovace po stranické kolegyni Heleně Langšádlové. Současně dnes Ženíšek skončí ve funkci šéfa sněmovního zahraničního výboru a dalších sněmovních postech. Místo v zahraničním výboru bude podle dosavadních dohod zřejmě nově obsazeno po evropských volbách.

16. 5. 2024 08:31