Live

zobrazit nejnovější

7. 10. 2023 21:44

Doporučujeme

Rodina Baťů tu kdysi vytvořila asi stovku továrních hal a začala proměňovat celý Zlín. Baťovský areál ale zůstal v novodobé historii z velké části opuštěný. Teď přicházejí do areálu tři miliardy, které by ho měly posunout ještě dál.

zlin-11

7. 10. 2023 20:03

Rychlá zpráva

anatomie-paduFoto: Aerofilms

Blíží se Tady Vary. V kinech po celém Česku nabídnou simultánní projekce vybraných festivalových filmů

Tým kolem karlovarského filmového festivalu přichystal další novinku, která má pomoct jak kinařům, tak k lidem dostat díla, na která by možná jen tak nezašli. Jmenuje se Tady Vary a částečně navazuje na celorepublikové promítání filmů, které probíhalo za prvního covidového roku. Jde o předplatné na deset předem stanovených večerů zhruba od poloviny října do června, kdy se do více než padesátky kin po celém Česku budou simultánně promítat vedením festivalu vybrané snímky, jež budou mít společný streamovaný úvod – a kde se to podaří zorganizovat, tak i následnou debatu s tvůrci. Akce startuje 18. října Anatomií pádu, vítězným snímkem festivalu z Cannes, pokračuje francouzským kandidátem na Oscara Umění jíst a milovat, na začátek ledna organizátoři jednají o uvedení dalšího festivalového hitu Chudáčci, vítěze z Benátek. Zakoupit je možné jen celé předplatné, cena jedné vstupenky v něm ale má vyjít na 66 procent ceny běžného lístku do daného kina, v rámci republiky se tedy budou lišit. Více informací včetně seznamu zapojených míst, dat projekcí i připravených titulů najdete na webu akce.

7. 10. 2023 19:15

Rychlá zpráva

Izraelští vojáciFoto: Depositphotos

Jaká je právě teď situace v Izraeli? Stručně v bodech:

  • „Jsme ve válce,“ oznámil izraelský premiér Benjamin Netanjahu.
  • Ozbrojenci z řad radikálního palestinského hnutí Hamás, kteří do Izraele pronikli, střílejí do civilistů a desítky lidí unesli. Vojáky, ale opět i civilisty včetně dětí nebo starších obyvatel.
  • V tuto chvíli nejméně 100 Izraelců zemřelo, ale čísla stále rostou.
  • Izraelská armáda zahájila odvetu a snaží se osvobodit rukojmí. Palestinské úřady tvrdí, že nálety zabily okolo 200 lidí v Pásmu Gazy.

7. 10. 2023 18:15

Rychlá zpráva

Jean-Claude Van DammeFoto: Depositphotos

Jean-Claude Van Damme přijede do Prahy

Univerzální voják přijede do Česka. Hvězda akčních filmů z 80. a 90. let Jean-Claude Van Damme se 7. listopadu setká s fanoušky v pražském klubu SaSaZu. Vstupné na akci Noc s legendou začíná na 1 490 korunách. V minulosti dorazil na podobné setkání i boxer Mike Tyson.

7. 10. 2023 17:20

7. 10. 2023 16:08

7. 10. 2023 14:33

7. 10. 2023 13:56

Doporučujeme

„Tehdy byla velká vlna zájmu o pánskou módu, ale když se řeklo gentleman, tak si většina lidí představila muže z 19. století s cvikrem v oku.“

- Pavel Králíček, jeden ze zakladatelů e-shopu Gentleman Store

Čtěte dále

7. 10. 2023 12:14

Rychlá zpráva

Vlastnit auto v Singapuru vyjde na miliony

Mít rodinné auto nikdy nebylo nákladnější. Alespoň v Singapuru, kde na to musíte mít zvláštní povolení. Jeho cena na deset let se teď vyšplhala na 146 tisíc singapurských dolarů, což je okolo 2,5 milionu korun. Když si tak v Singapuru například pořídíte standardní Toyotu Camry Hybrid, vyjde vás včetně všech daní a zmíněného dokumentu na více než čtyři miliony korun. Povolení na menší auta nebo motorky jsou každopádně levnější. Opatření existuje už tři desítky let, má zamezit zácpám.

7. 10. 2023 11:16

Rychlá zpráva

Izraelský premiér Benjamin NetanjahuFoto: Depositphotos

Naše země je ve válce, řekl izraelský premiér

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu prohlásil, že země je po útoku radikálů z Hamásu ve válce. Občané Izraele, jsme ve válce není to žádná operace, ale válka,řekl ve videu. Ozbrojenci ráno pronikli do Izraele na několika místech po zemi i moři a někteří seskočili s padáky. Izraelská armáda zasahuje na několika místech v Gaze. Počty obětí se zatím liší. Mrtvých je nejméně šest, zraněných okolo stovky.

7. 10. 2023 10:01

7. 10. 2023 08:12

Rychlá zpráva

Palestinci útočí raketami na Izrael, vyslali i jednotky

Do Izraele pronikli palestinští ozbrojenci, oznámila izraelská armáda. Ta následně zahájila útok na cíle v Pásmu Gazy. V zemi se rozezněly sirény poté, co byly na Izrael odpáleny i desítky raket. Jeden člověk byl zabit a podle stanice BBC se objevily zprávy o explozích poblíž Tel Avivu a oblastí okolo jižní Gazy. K útoku se přihlásilo palestinské radikální hnutí Hamás.

7. 10. 2023 07:32

Rychlá zpráva

michelinFoto: Depositphotos

Michelin bude nově hodnotit i hotely

Francouzský gastronomický průvodce Michelin bude od příštího roku hodnotit kromě restaurací i hotely. Zaměří se na jejich architekturu, design, služby a poskytovaný komfort. Ocení také jejich jedinečnost, poměr ceny a výkonu a poskytne odpověď na otázku, zda hotel stojí za zvláštní cestu. Hodnotitelé zahrnuli do užšího výběru 5300 výjimečných hotelů a ubytovacích zařízení po celém světě.