Livesport roste. Poprvé překonal 100 milionů uživatelů a ve svém pražském sídle otevřel nové kanceláře

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

livesport-office

Foto: BoysPlayNice

Livesport otevřel nové kancelářské patro

0Zobrazit komentáře

Přestože Livesport loni zažil poprvé ve své historii den bez jediného fotbalového zápasu, z něhož by desítkám milionů uživatelů po celém světě mohl přinášet aktuální výsledek, pokračoval v najímání dalších posil. Pandemický rok nakonec ustál, když utržil 2,5 miliardy korun, a přivítal rekordní počet nových kolegů. I pro ně nedávno otevřel ve svém pražském sídle nové kancelářské patro. V růstu pokračuje i letos, kdy firma slaví patnácté narozeniny.

Česká technologická společnost, která zprostředkovává rychlé sportovní zpravodajství ze všech možných sportovních klání, sídlí od roku 2018 v pražských Nových Butovicích. Sama si tam postavila budovu Aspira Business Centre a z nejvyšších pater se postupně rozšiřuje níž, jak nabírá nové kolegy. Letos tak otevřela nové prostory v šestém patře, které přidají další dva tisíce metrů čtverečních.

Livesport aktuálně zaměstnává 161 lidí a v roce 2020 přijal rekordních 57 nových posil. Tým se tak rozrostl za jeden rok zhruba o polovinu, přičemž celkově působí již na šesti tisících metrech čtverečních. Na návrhu kanceláří v šestém patře pracovalo tuzemské Studio Reaktor, které stojí i za předchozími částmi kanceláří Livesportu, jež se otevřely před rokem.

reaktor_livesport_offices_boysplaynice_11

Foto: BoysPlayNice

Kanceláře české společnosti Livesport

„Pro Livesport jsou klíčová data a jejich pohyb a tento princip jsme propsali do pojetí nového prostoru. Atrium, které je těžištěm stavby, stahuje energii k sobě. Funguje jako magnet, orientační bod i setkávací místo. Svítidla, akustické panely, podlahové linie – to všechno směřuje do pomyslného jádra,“ říká architekt Jakub Heidler ze Studia Reaktor.

„Největším oříškem celého návrhu bylo propojení flexibilní a funkční dispozice spolu s filozofií technologické společnosti. Navrhli jsme proto 10 plechových ‚transformerů‘, kteří svými velkoformátovými křídly umí rozdělit open space na menší uzavřené kanceláře, skrývají v sobě jednačky, šatny, kuchyňky, veškeré instalace a moderní vybavení,“ dodává Heidler.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Jelikož pandemie v loňském roce významně omezila i sportovní události po celém světě, musel se Livesport potýkat s propadem počtu návštěvníků, kteří přichází na jeho weby a aplikace. Nakonec se firmě, za níž stojí Martin Hájek, podařilo udržet stejná čísla jako v roce 2019 a na konci loňského roku už na Livesportu sledovalo sportovní výsledky opět přes 90 milionů fanoušků.

Růst navíc pokračuje i v letošním roce. Livesport dnes přináší rychlé zpravodajství z více než pětatřiceti sportů, jeho aplikace, které v zahraničí vystupují pod značkou Flashscore, si stáhlo přes 85 milionů lidí a v dubnu jeho služby poprvé za jeden měsíc využilo přes 100 milionů uživatelů. K patnáctým narozeninám si navíc nadělil také novou vizuální identitu od londýnské agentury DesignStudio včetně nového loga, přičemž se pracuje i na nové podobě samotných služeb Livesportu.

reaktor_livesport_offices_boysplaynice_26

Foto: BoysPlayNice

Kanceláře české společnosti Livesport

reaktor_livesport_offices_boysplaynice_47

Foto: BoysPlayNice

Kanceláře české společnosti Livesport

V Praze se otevře třetí Manifesto. Vyroste na Andělu podle návrhu Chybík+Krištof a nabídne 13 restaurací

Peter BrejčákPeter Brejčák

manifestoandel_day_cchybikkristof-min

Foto: Chybík+Krištof

Manifesto otevře své prostory v okolí pražského Anděla

0Zobrazit komentáře

Oblast pražského Anděla směřující až ke Smíchovskému nádraží v dnešní době není zrovna oblíbenou lokalitou pro setkávání lidí. Dlouhému prostoru dominuje neutěšené autobusové nádraží, avšak celou čtvrť včetně doteď téměř nevyužívaného železničního brownfieldu v následujících letech čeká velká proměna, a to včetně vzniku moderního přepravního uzlu. Navíc se tu již brzy najde čas i pro zábavu a odpočinek.

Právě na tomto dosud nepříliš lákavém místě vznikají projekty, které mu chtějí přinést nový život. Jedním z nich je Manifesto, které chystá otevření nového gastronomického konceptu po širým nebem, jenž bude uzpůsoben pro celoroční provoz. Po pražské Florenci a Smíchově je tak Anděl třetí pražskou lokalitou, kde Manifesto otevře svoje brány.

„Anděl je přesně ta lokalita, která si podobný projekt zaslouží a je pro něj jako stvořená. Upřímně se těším, protože Manifesto areál bývalé vietnamské tržnice oživí a výrazně promění i strukturu návštěvníků, což se příznivě odrazí i na pocitu vyšší bezpečnosti. Bude to pěkné místo pro setkávání aktivních lidí nebo rodin s dětmi a jsem přesvědčená, že celkově zvýší atraktivitu Anděla jako širšího centra metropole,“ říká starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

Přesná lokalita se nachází na rohu ulic Stroupežnického a Ostrovského, v podstatě hned vedle populární Kavárny, co hledá jméno. Místo dřívější vietnamské tržnice zaujme gastronomický koncept, který nabídne třináct restaurací a dva bary využívající modulární konstrukci, přičemž zútulnění by se mělo dočkat i přilehlé prostranství.

manifestoandel_detail_cchybikkristof-jpg-min

Foto: Chybík+Krištof

Vizualizace Manifesto Anděl

manifestoandel_night_cchybikkristof-min

Foto: Chybík+Krištof

Vizualizace Manifesto Anděl

„Nic se nevyrovná pocitu být v krásném prostředí na čerstvém vzduchu. A čím víc jsme omezováni, tím víc se lidem chce ven. Manifesto pokračuje ve své expanzi navzdory pandemii,“ říká Martin Barry, krajinářský architekt z New Yorku a zakladatel konceptu, který v roce 2019 investičně podpořila skupina Rockaway. Ta v Manifestu aktuálně drží podíl ve výši 20 procent, když od ní koncem loňského roku odkoupil 25 procent zpět Martin Barry. Aktuálně je firma v procesu nabírání další investice, která podpoří její zahraniční expanzi.

Kapacita nového prostoru na Andělu bude 500 hostů, přičemž jej bude možné rozdělit do menších sektorů. Konkrétní termín otevření zatím není známý, mělo by však k němu dojít ještě v průběhu letošního roku. Manifesto Anděl vzniká ve spolupráci se společností Penta Real Estate, autorem návrhu pak je tým architektů Chybík+Krištof.

Nastartujte svou kariéru

Více na CzechCrunch Jobs

Projekt nové lokace je podle jeho tvůrců příkladem reverzibilního designu, architekti totiž dostali zadání znovu využít veškeré materiály a prvky přenesené z lokace Manifesta Smíchov jako kontejnery, osvětlení, nábytek i podlahy, střechy by měly pokrýt panely z recyklované textilie. Novým prvkem má být hydroponická vertikální farma startupu GreenTech, v níž je možné pěstovat listovou zeleninu bez využití půdy.

Samotné výpěstky pak budou využívány v kuchyních Manifesta. Principy udržitelnosti se promítají také v řešení technologií, prostor bude napojen na energii z obnovitelných zdrojů od Nano Energies. Manifesto by navíc rádo využívalo dešťovou vodu pro zálivku i čištění nebo unikátní kompostér, kde se promění biologický odpad a obaly z biomateriálů v substrát.

manifesto-andel-before_1-min

Foto: Manifesto

Původní podoba nároží, kde vznikne Manifesto Anděl