Mafra s Andrejem Babišem v čele opět nakupovala, tentokrát online prodejce realit

Screen Shot 2015-06-17 at 16.30.22
0Zobrazit komentáře

Podle informací se druhý největší realitní server v ČR, spadající pod iDnes od skupiny Mafra, rozšíří o portfolio online prodejce nemovistostí AdInternet, informoval Médiář. Cena, kterou Mafra za 100% podíl zaplatila zůstala ovšem utajena.

AdInternet zaznamenal v roce 2012 tržby ve výši bezmála 20 milionů korun a zisk 1,5 milionu. Od doby vzniku, v roce 2011 prošla skupina rapidním růstem, který dokládají účetní uzávěrky. Pod AI patří bezmála 130 projektů, mezi nimiž například PrahaNoveByty nebo DiskretniProdej.

andrej

Přečtěte si takéAndrej Babiš se v San Franciscu setká s těmito českými startupy. Změní jeho negativní názor?Andrej Babiš se v San Franciscu setká s těmito českými startupy. Změní jeho negativní názor?

Vše funguje na principu lead-gen, tedy že se snaží AdInternet na svou stranu dostat zajímavé developery, kteří nabídnou za zprostředkovaný prodej provizi. Počáteční náklady ale mají developeři nulové a to včetně marketingu, který financuje AdInternet.

Původně firmu založilo 5 společníků, z nichž 3 vystupují. Zůstává Jakub Zamrazil, jednatel i pod vedením Mafry a Petr Makovský, obchodní ředitel. Jak si dál v tomto spojení AdInternet povede je zatím velkou neznámou.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym