Mapy.cz nově zobrazují turistické a lyžařské mapy ve 3D. Prohlédnout si lze náročnost sjezdovky i pěší túry

Nela VítováNela Vítová

mapy.cz-3D
0Zobrazit komentáře

Mapy.cz české internetové jedničky Seznam.cz přichází s dalším vylepšením, které opět potěší turisty, na něž se celá mapová aplikace zaměřuje. Ve své webové verzi Mapy.cz spustily turistické 3D mapy, a to jak na léto, tak na zimu. Uživatelé si tak díky tomu mohou prohlédnout reálný terén sjezdovky, což se může hodit při zimní dovolené, a v létě si zase mohou detailně projít letní turistické stezky.

Nové vylepšení by mělo uživatelům přinést především možnost lepší představy o terénu v dané oblasti po celém světě, co se týče výškové orientace, sklonu svahu pro plánování turistické trasy v létě či obtížnost sjezdovek v zimě. 3D zobrazení je vytvořeno na základě leteckých snímků, stejně jako je tomu u 3D vizualizace českých měst, kterou Mapy.cz umožňují. Mezi 2D a 3D mapami lze přepínat kliknutím na danou ikonu v levé horní části obrazovky.

mapycz-3D

„Turisté si mohou na našich mapách hledat a plánovat pěší i cyklistické výlety nebo horské túry a prozkoumat trasy v téměř reálném podobě. Lidem tímto zobrazením zároveň chceme nabídnout možnost dopředu odhadnout rizika například ohledně výškových převýšení, která by je mohla na cestě potkat,“ komentuje produktový manažer služby Mapy.cz Jakub Faifer.

Funkci 3D map Seznam.cz tvoří ve spolupráci s pražskou společností Melown Technologies, která se soustředí na vývoj softwaru pro vizualizaci trojrozměrného zobrazení měst i krajiny na základě leteckých snímků. Uživatelé by se navíc mohli zanedlouho podle reakce oficiálního účtu Mapy.cz na Facebooku dočkat i stínování, které by mělo užití map ještě zpřehlednit.

Mapy.cz na počítači nebo mobilním telefonu, kde má Seznam i samostatnou aplikaci, denně využije 750 tisíc lidí. Vedle tradičního vyhledávání Mapy.cz ukáží i atraktivní místa v okolí, tipy na zajímavé výlety a důraz se klade právě na turistiku, ať už pěší nebo třeba cyklistickou.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym