Mark Zuckerberg chce do 18 měsíců prodat akcie Facebooku v hodnotě až 12,8 miliard dolarů

mark

CEO Facebooku Mark Zuckerberg

Zakladatel Facebooku, Mark Zuckerberg, je po dlouhá léta známý nejen tím, že stojí za největší sociální sítí vůbec, ale zároveň i svým celkovým jměním ve výši zhruba 71 miliard dolarů, které využívá k podpoře různých projektů skrz vlastní nadaci, jenž vede spolu s manželkou, Priscillou Chan. Jeho plán je se během prozatím neurčeného období zbavit 99 % všech svých akcií ve Facebooku a využít je především právě pro tyto účely.

Jeho vize nyní nabírá jasnějších obrysů. Dokumenty společnosti z pátku totiž hovoří o tom, že se Zuckerberg chce do 18 měsíců zbavit 35 – 75 milionů akcií Facebooku, které mají při aktuální ceně hodnotu 6 až 12,8 miliard dolarů. Postupný prodej bude vzhledem ke struktuře společnosti veřejný, a pravděpodobně veškeré peníze z něj budou poté převedeny do nadace.

volkov

Přečtěte si takéČeský designer vyřešil problém s horní částí nového iPhonu X. Návrh sdílel i youtuber Casey Neistat

Zuckerberg tak bude mít ve Facebooku po prodeji znovu menší podíl a mohl by přijít o svá majoritní hlasovací práva. O rozhodnutí, zda se vydá nový typ akcií, které by mu mohly kontrolu nad společností udržet, ale potenciálně snížit hodnotu již vydaných akcií, se uskuteční během následujících týdnů.