Mark Zuckerberg chce po vzoru Iron Mana vytvořit elektronického sluhu, který bude řídit domácnost

Michal BenatzkyMichal Benatzky

mark
0Zobrazit komentáře

CEO a zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg se očividně nechal inspirovat komiksovým hrdinou Iron Manem. Stejně jako známý playboy by totiž chtěl pro svůj dům vytvořit elektronického sluhu podobného Jarvisovi, který pomáhal právě Tonymu Starkovi.

Zakladatel nejpopulárnější sociální sítě světa si tak dal za cíl naprogramovat pro svůj domov inteligentního asistenta, který by v podstatě zvládal řídit domácnost, informuje Business Insider.

kingdom-1

Přečtěte si takéOčekávané české RPG Kingdom Come: Deliverance od tvůrců Mafie brzy zamíří do betaverze!Očekávané české RPG Kingdom Come: Deliverance od tvůrců Mafie brzy zamíří do betaverze!

Zuckerberg už stačil sdělit, že má v plánu začít základními úkoly jako třeba kontrolou nad osvětlením nebo topením. Také by chtěl docílit toho, aby jeho nový pomocník rozeznal právě jeho hlas. Mark je údajně fanouškem chytrého reproduktoru Amazon Echo, pro svůj domov chce ale vytvořit něco mnohem více personifikovaného.

„Potom jej začnu učit rozumět mému hlasu a kontrolovat všechno ve své domácnosti – hudbu, světla, teplotu a tak dále. Svého asistenta naučím rozeznávat také mé přátele, aby je mohl pustit do domu, když zazvoní u dveří. A také ho naučím aby mi dal vědět, když se něco bude dít v pokoji, ve kterém je Max (Zuckerbergova dcera).“ Napsal Zuckerberg ve svém prohlášení.

V oznámení, které Mark pověsil na zeď sociální sítě, kterou založil dále uvádí, že se každý rok zavazuje ke splnění několika nových výzev. Jsou jimi například přečíst dvě knihy měsíčně, naučit se čínsky nebo každý den potkat nového člověka.

Po těchto prozaických předsevzetích si tak pro právě začínající rok Zuckerberg ušil tentokrát technologický úkol. A kdo ví, pokud se mladému miliardáři povede naprogramovat dobrého asistenta do domácností, je možné, že Facebook s tímto produktem následně vyjde na trh a my si jej budeme moci pořídit také.

Foto: kk/Flickr