Microsoft oznamuje v traileru nový díl legendární strategické hry Age of Empires

aoetrailerx
0Zobrazit komentáře

Před takřka 20 lety poprvé spatřila světlo světa hra Age of Empires, kterou mělo na svědomí Ensemble Studios, jenž ji vyvinulo pro Microsoft, který ji v říjnu roku 1997 pod svojí hlavičkou vydal. Za dva roky přišlo pokračování, u kterého nikdo zprvu nečekal, že by mohlo zaznamenat až takový úspěch – z Age of Empires II se ovšem stala naprostá senzace a dodnes jde o jednu z nejlepších strategických her historie.

Dnes, 20 let poté, Microsoft oznámil pokračování této herní série, které dostane podtitul s číslovkou IV. Představení prvotního traileru, kde jsou pouze ilustrace a logo hry, proběhlo na herní výstavě Gamescom v německém Kolíně nad Rýnem. Prozatím nejsou známy bližší podrobnosti o vydání nebo ukázky ze hry – jediné co víme je, že za ní budou jako vývojáři stát Relic Entertainment, kteří mají na svědomí tituly jako Company of Heroes nebo Dawn of War a bude k dispozici na Windows 10.

essentialtopd

Přečtěte si takéPodívejte se na finální podobu nového telefonu od tvůrce Androidu, který jde do prodejePodívejte se na finální podobu nového telefonu od tvůrce Androidu, který jde do prodeje

Pokud si ovšem přeci jen chcete čekání na novinku zkrátit, můžete se těšit na 19. října, kdy vyjde speciální remasterovaná edice Age of Empires 2, která dostane nejen 4K rozlišení, ale také hned několik novinek, jako třeba nové způsoby boje, větší detaily při přiblížení, dokonalejší umělou inteligenci nebo nový hudební soundtrack.

V rámci oznámení vydání předělané verze přinesl Microsoft také nový trailer, který dopodrobna ukazuje, jak vlastně bude hra vypadat a jaké novinky nás čekají.

Trailer k Age of Empires IV: