Miliardář Daniel Křetínský a spol. kompletně pohltí tuzemské Rádio Zet

kretinsky

Foto: EPH

Pátý nejbohatší Čech Daniel Křetínský

0Zobrazit komentáře

Sesterská společnost Czech Media News s názvem Czech Radio Center (Active Radio), která spadá do rukou miliardářů Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a Romana Korbačky, má v nejbližší době získat do svého portfolia další nový přírůstek. Tím je tuzemské Rádio Zet, ve kterém skupina po loňských nákupech získala 50% podíl. Nyní by ho měla navýšit o dalších 50 procent a rádio tak plně pohltit.

Vyplývá to z informací serveru HlídacíPes. Rádio Zet v Česku vysílá na frekvenci bývalého českého vysílání stanice BBC. V roce 2017 stejnojmenná provozní společnost Rádia Zet prodělala kolem 6,5 milionu korun, o rok dříve dokonce přes 11 milionů. Tržby stanice za rok 2017 činily jednotky milionů korun.

Rádio Zet není nijak velkým byznysem, který by měl Křetínskému a spol. přinést ohromné zisky, ale v celkém součtu jde zase o další střípek k ovládnutí mediálního trhu v Česku. Rádio dle dostupných veřejných dat poslouchá zhruba 9 tisíc posluchačů denně a 24 tisíc týdně, zásadním způsobem začala aktivita klesat po rozejdu rádiové stanice ČRo Plus.