Miliardář Křetínský kupuje za 1,8 miliardy korun rádia Evropa 2, Frekvence 1 a několik dalších

1410510688Daniel-Kretinsky
0Zobrazit komentáře

Investiční společnost Czech Media Invest, kterou spoluvlastní a řídí miliardář Daniel Křetínský má za sebou další výraznou akvizici, kterou posílí svoji pozici na evropském mediálním trhu. Od společnosti Lagardère totiž kupuje několik rozhlasových stanic v Česku, Rumunsku, Polsku a na Slovensku. Za stanice zaplatí Czech Media Invest 73 milionů eur, tedy 1,8 miliardy korun.

Součástí prodeje jsou i jedny z největších tuzemských stanic Evropa 2, Frekvence 1, Radio Bonton nebo Dance Radio. Lagardère má v Česku zhruba pětinový podíl, co se týče počtu posluchačů. Nákup stanic potvrdil Daniel Častvaj, člen představenstva CMI.

roadster

Přečtěte si takéTesla potvrdila, že bude od druhé poloviny letošního roku profitabilníTesla potvrdila, že bude od druhé poloviny letošního roku profitabilní

Jediné co zbývá k dokončení prodeje je souhlas regulatorních orgánů. Křetínský tak získává další médium, které rozšíří portfolio skupin spadajících pod Czech Media Invest, konkrétně Czech News Center a CN Invest. Ty pod sebou mají deníky jako Aha!, Blesk či Sport, týdenník Reflex nebo desítky časopisů a dvě vlastní tiskárny.

e2

Dle dostupných informací ovládá skupina nejsilnější mediální dům v Česku, který zasahuje na 7 milionů čtenářů online a 3,5 milionu mimo internet. Jediné, co ve skupině zatím chybí, je televizní stanice, takže se spekuluje o tom, že by Křetínský a spol. mohli velmi brzy vstoupit do jednání o akvizici některého z předních hráčů na tomto poli. Jen málo pravděpodobně se totiž pustí do podobného projektu zcela od začátku, jako například nedávno Seznam s jeho Seznam TV a Seznam Zprávy.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym