Miliardový startup Airbnb by měl být již za rok připraven k oficiálnímu vstupu na burzu

founders_airbnb_1
0Zobrazit komentáře

Je to již několik let od doby, kdy se začalo poprvé spekulovat o možném vstupu miliardového startupu Airbnb na krátkodobé ubytování na burzu s úvodní nabídkou akcií (IPO). Startup to ovšem několikrát odložil a nedávno se vyjádřil, že žádný přesnější termín IPO není znám a že to zcela jistě nebude letošní rok. Serveru The Information se nicméně podařilo zjistit detaily, které napovídají IPO již v průběhu příštího, případně následujícího roku.

Konkrétně by se mělo jednat o datum 30. června 2019, po kterém bude Airbnb plně připraveno k IPO, jenž se má následně uskutečnit kdykoliv od tohoto data až do konce roku 2020. Souběžně s tím si navíc startup připravil další finanční bonusy pro zaměstnance, kterých aktuálně v Airbnb pracuje kolem 4 tisíc.

062718_REDSHARKBIKES_2

Přečtěte si takéBývalý designér BMW navrhl stylové vodní kolo v podobě trimaranuBývalý designér BMW navrhl stylové vodní kolo v podobě trimaranu

Firma zároveň tvrdí, že je již delší dobu profitabilní, alespoň co se týče EBITDA (zisk před započtením úroků, daní a odpisů, pozn. red.) a část z tohoto profitu chce nabídnout přímo zaměstnancům. Ti si totiž v rámci zmíněného finančního bonusu mohou vybrat, zda dostanou větší část ve formě akcií nebo ve formě hotovosti.

1F456A57-8D8A-4CB0-A39B-86B5D424E0F4

Sídlo Airbnb v San Franciscu

Airbnb v minulosti získalo kolem 4,4 miliardy dolarů na investicích, které by mohla veřejná nabídka akcií posunout na další úroveň a pomoci tak s rychlejší expanzí na nové trhy a boj s místní legislativou v mnoha městech, které se snaží o zákaz nebo přísnou regulaci podobných služeb, především kvůli vlivu na rostoucí ceny pronájmů a nemovitostí. Ostatně o tom se rozpovídala v nedávném rozhovoru pro CzechCrunch Anita Roth, ředitelka datového výzkumu v Airbnb.

Foto: Airbnb Newsroom

Diskuze (0)

Novinka

Anonym