Milion stehů pro růže Rolls-Roycu. Britský výrobce luxusních limuzín vytvořil unikátní rozkvetlý interiér

rolls-royce-rose5

Foto: Rolls-Royce

Unikátní výšivka růží si vyžádala jeden milion stehů

0Zobrazit komentáře

Vozy značky Rolls-Royce jsou esencí anglického pojetí luxusu a komfortu na silnicích. V momentě, kdy si Rolls-Royce pořídíte, dáváte na odiv nejen své bohatství, ale také určitou životní vyzrálost a cit pro tradici a dobrý vkus. Ne každý je však se vzhledem sériově vyráběných Rolls-Royců zcela spokojen a rád si svůj vůz obohatí o nějakou tu osobní úpravu. Takovým vozem je i model Phantom Rose, v jehož interiéru vykvetla růžová zahrada.

Ačkoliv jsou vozy Rolls-Royce ve světě automobilů jakousi posvátností, jsou to právě vznešené britské limuzíny, do kterých jejich majitelé ve jménu personalizace investují po nákupu další vysoké částky.

Není ničím výjimečným, pokud si majitel nového Rolls-Roycu nechá na jeho karoserii nanést speciálně vybraný lak, sošku Spirit of Ectasy pozlatí a osází diamanty, nebo si do sedadel všije monogram či rodinný emblém.

rolls-royce-rose2

Foto: Rolls-Royce

Výšivka zdobí nejen strop vozu, ale i boční výplně dveří a palubní desku

Po svém jedinečném Rolls-Roycu zatoužil i jeden movitý stockholmský podnikatel, který se ale nespokojil s tradičními úpravami demonstrujícími bohatství, ale jakožto milovník květin se rozhodl přeměnit interiér svého nového vozu v rozkvetlou růžovou zahradu.

Není zcela jasné, kdo je oním podnikatelem, ani to, jaké je jeho jmění. Ovšem při pohledu na vzniklé dílo je jasné, že jeho byznys musí šlapat jako hodinky. V interiéru vozu, kterému nyní nikdo neřekne jinak než Rose Phantom, totiž vykvetlo hned několik desítek nádherných květů Phantom Rose, tedy růže speciálně vypěstované pro Rolls-Royce. Tento druh růže je možné nalézt pouze v zahradách automobilky v Goodwoodu v anglickém Sussexu.

rolls-royce-rose4

Foto: Rolls-Royce

Rolls-Royce Rose Phantom

K vytvoření celého díla, které pokrývá strop vozu, boční výplně dveří, boční sloupky i palubní desku, bylo zapotřebí milion stehů. Převládá stříbrná niť, kterou byly vyšity květy růží v nejrůznějších stádiích rozkvětu. Stříbrnou doplňuje smaragdová niť pro stonky rostlin, která ladí s vnějším modrým lakováním vozu Peacock Blue. Ten pro vůz vybrala podnikatelova dcera Magnolia a jeho manželka se podílela na návrhu deštníků automobilu.

Modrou a stříbrnou niť v interiéru občas doplňuje i červená s modrou, kterými byli vyvedeni motýli, bez kterých se žádná růžová zahrada neobejde.

searpent-f

Přečtěte si takéPodvody vyjdou pojišťovny na miliardu ročně. Na pomoc při jejich odhalování získal český Searpent desítky milionůPodvody vyjdou pojišťovny na miliardu ročně. Na pomoc při jejich odhalování získal český Searpent desítky milionů

Jak je u Rolls-Roycu zvykem, celý výjev je doplněn množstvím optických vláken, které rozvádějí po celé výšivce světlo umocňující jeho krásu. Ieuan Hatherall, jeden z designérů Rolls-Roycu, který je hlavním autorem výšivky, o své práci řekl: „Když je růžová zahrada v plném květu, jedná se o transcendentální krásu. Zákazník chtěl vytvořit stejný dojem z hojnosti a úcty květin pro zvednutí nálady a oslavu přírody v klidném interiéru Rose Phantom.“

rolls-royce-rose3

Foto: Rolls-Royce

Stříbrné růže doplňují barevní motýli

Na vzniku celého výtvoru se podílela dílna Bespoke Collective, která má na starosti plnění jedinečných přání zákazníků Rolls-Roycu. Není přesně známo, jak dlouho trvalo rozkvetlou růžovou zahradu vytvořit, ani jaká byla cenovka za takovou práci. Lze ovšem předpokládat, že stříbrné růže patří k dražším květinám.

Torsten Müller Ötvös, výkonný ředitel Rolls-Royce Motor Cars, o výsledku řekl: „Práce našeho Bespoke Collective je nejlepší na světě. Když se podívám na výtvory, jako je tento vůz, jsem hrdý a vím, že tyto dovednosti nelze replikovat nikde jinde na světě. Toto je nepochybně jeden z největších Rolls-Royce Phantoms své generace.“

rolls-royce-rose1

Foto: Rolls-Royce

Výšivka je jedním z nejoriginálnějších prvků personalizace vozu od Rolls-Roycu

Diskuze (0)

Novinka

Anonym