Mortal Kombat se po dlouhé době vrací na plátna. Warneři ukázali krvavý trailer na nový film podle kultovních her

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

warner-bros-hbo-max-mortal-kombat-2

Reprofoto: HBO Max/YouTube

Nový filmový Mortal Kombat se do světa vydá letos v dubnu

0Zobrazit komentáře

Snad každý, kdo kdy čelil nadpřirozeně mocnému bojovníkovi ve hře Mortal Kombat, s ní má spojené nějaké nostalgické vzpomínky. Pro některé to snad platí i pro filmy z 90. let, ačkoliv je rozhodně nelze považovat za kvalitní díla. Možná proto další nevznikly. Až dosud. Nový filmový Mortal Kombat vytvořili dlouholetí hráči a do boje se pustí rovnou na HBO Max. Je nejvyšší čas v sobě probudit nadšené děti.

Přesněji řečeno trochu neposlušné děti s nadšením pro krvavé násilí. Novinka, kterou produkoval režisér Saw James Wan, od začátku předprodukce počítala s nejvyšší americkou hranicí přístupnosti „R“. Díky tomu si může dovolit hned v traileru ukázat několik smrtí protivníků přicházejících o paže, hlavy a různé další životně důležité části těla.

Kreativní fatality byly ostatně vedle snahy o originální příběh hlavními cíli tvůrců, kteří s hrami Mortal Kombat strávili stovky hodin na střední škole a několikanásobně víc později. „S jistotou můžu říct, že fatality, které se ve filmu objevují, budou známé z her. Zároveň ale nechceme, aby se objevovaly jen tak, vždy musí být významné pro děj,“ řekl v roce 2019 scenárista filmu Greg Russo v rozhovoru pro magazín Comicbook.

warner-bros-hbo-max-mortal-kombat-1

Reprofoto: HBO Max/YouTube

Diváci se mohou těšit na mnoho známých postav z kultovních her

Centrem příběhu má být nepříliš úspěšný bojovník smíšených bojových umění Cole Young. Až když ho začne pronásledovat tajemný Sub-Zero s nadpřirozenými schopnostmi, zjistí, že v jeho rodinné historii nejsou jen obyčejní lidé. Aby ochránil svou rodinu a měl šanci proti nepřátelům z Outworldu v turnaji Mortal Kombat na život a na smrt, vydává se hledat ty nejmocnější bojovníky na světě.

Spolu s Russem jako herním fanouškem se na scénáři podílel už zkušenější Dace Callaham, jež pracoval třeba na Expendables, Godzille z roku 2014 nebo předloňském pokračování Zombielandu. Největší výzvou pro Mortal Kombat prý bylo vybrat jen některé postavy z her a ve filmu je představit tak, aby nepůsobil příliš povrchně. „Nemůžeme si dovolit to, co Marvel, a tak jsme museli začínat rovnou s Avengers,“ řekl Russo.

I když tvůrci, stejně jako studio Warner Bros., pokukují po rozjetí nové filmové franšízy, důležité je podle nich diváky především pobavit v samostatném snímku. Inspiraci si k tomu vzali jak ze seriózního ladění samotných her, tak například z černého humoru Deadpoola. Nový Mortal Kombat určitě nemá zájem navazovat na béčkovost devadesátkových snímků, ale ke své látce chce přistupovat s kombinací zájmu o emoční děj a určitým nadhledem.

Výsledek nejspíš nebude virtuózně natočený jako filmy o Johnu Wickovi a ani nenabídne vizuály současných blockbusterů. Nemělo by v něm ale chybět potěšení z efektních soubojů a hra se zvláštními schopnostmi postav. Mezi nimi se objeví oblíbení bojovníci jako Sonya, Kano, Raiden, Jax, Liu Kang, Shang Tsung nebo Kung Lao.

Jednu z nejdůležitějších rolí samozřejmě sehraje Sub-Zero, jeden z ikonických bojovníků od počátků Mortal Kombat v 90. letech. Ve zveřejněném traileru se pohybuje přesně mezi tajemnou hrozbou a zdrojem morbidní zábavy z krvavých střetů s protivníky. Vedle něj se jako Scorpion objeví kultovní japonský herec Hiroyuki Sanada, který své vražedné praktiky vždy obohacuje o charismatický projev.

Poměrně velkolepě zpracovaný trailer Mortal Kombat ukazuje, že Warner Bros. je ochotné se pouštět do jinak poměrně nekonvenčních vod. Ještě výraznější to bylo u nedávno zveřejněné upoutávky na Godzilla vs. Kong, drahém blockbusteru o mlátící se obří ještěrce s obří opicí. Ve stále probíhající pandemii se v obou případech jedná o ideální způsob, jak si odskočit do strhující fantasmagorie.

Jelikož po obřím úspěchu filmů jako Deadpool nebo Joker už „eRková“ přístupnost neznamená omezené příjmy, pro Warner Bros. měla nová adaptace Mortal Kombat představovat první větší titul roku. V současné situaci je těžké odhadovat, jak se jí povede, nicméně 16. dubna má dorazit do otevřených kin. Přinejmenším americké publikum si snímek bude moci ve stejné době užít také na streamovací službě HBO Max. Dostupnost v Česku na HBO Go zatím není jistá.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym