Na české P2P půjčovací službě Zonky.cz se půjčila již miliarda korun

Filip HouskaFilip Houska

zonk111
0Zobrazit komentáře

Co si budeme nalhávat, český národ poměrně dost holduje různým druhům půjček. Aktuální průzkumy dokonce hovoří o tom, že až třetina populace je zadlužená. Nemusí se pochopitelně jednat o vysoké obnosy, ale i tak není od věci nad tím přemýšlet.

Tato statistika vychází i ze služby Zonky, půjčovací online platformě mezi samotnými lidmi („peer-to-peer lending“), která spadá pod Home Credit. Ta letos zaznamenala zásadní milník – miliardu rozpůjčovaných korun. Informuje o tom server Borovan.

grab

Přečtěte si takéPřepravní startup Grab získává obří investici 2,5 miliardy dolarů na boj proti Uberu v AsiiPřepravní startup Grab získává obří investici 2,5 miliardy dolarů na boj proti Uberu v Asii

Projekt, za jehož technologickým vývojem stojí startupové studio Creative Dock, tak od dubna letošního roku, kdy do křesla výkonného ředitele usedl Pavel Novák, vzrostl o 100 procent, respektive 500 milionů korun. Za tento časový úsek se zvedl i počet uživatelů, a to rovnou trojnásobně.

zonky-1

„Náš byznys stále stojí na půjčkách soukromým osobám, ale i OSVČ. Nemáme v plánu rozšiřovat segment. Náš marketing se aktuálně soustředí na navyšování prodejů,“ říká Novák a dodává, že do konce roku 2019 chtějí vlastnit 10 % českého trhu. Do budoucna chystá spustit i sekundární trh pro investory a pojištění schopnosti splácet.

Zonky zatím prodělávalo

Výdělečnost byla pro tuto P2P platformu, kde se silně angažují miliardářské skupiny Petra Kellnera (PPF) a Jiřího Šmejce, vždy nedosažitelnou metou. I proto do ní mateřský Home Credit v průběhu letošního roku nalil okolo 142 milionů korun, aby ji dostatečným způsobem nakopl. A vypadá to, že vsadil na dobrého koně.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym