Na první akci Apple magazínu iPure.cz se řešilo využívání iPadu jako hlavního pracovního nástroje a digitální nomádství

Filip HouskaFilip Houska

0Zobrazit komentáře

Ve středu 6. června proběhla v prostorách pražské pobočky coworkingového centra Impact Hub první konference od redaktorů prémiového internetového magazínu o Applu iPure.cz. CzechCrunch byl hlavním mediálním partnerem a nyní vám proto přinášíme podrobný souhrn toho, jak jubilejní akce pod hlavičkou šéfredaktora iPure.cz Filipa Brože vypadala.

Jak bylo avizováno před samotným začátkem, hlavní náplní celé akce bylo vzájemné propojení jednotlivých zařízení od Applu a jejich efektivní využití v praktickém životě. Právě od těchto premis se odvíjely všechny prezentace přítomných řečníků.

Filip Brož: Jak na HomeKit

První přednášku si vzal na starosti Filip Brož, šéfredaktor iPure.cz a bývalý člen původní redakce serveru o Applu Jablickar.cz. Tématem jeho necelé hodinky před publikem bylo nastavení HomeKitu, tedy balíčků nástrojů pro ovládání domácnosti. Vedle věcného popisu a základního nastavení se Brož zaměřoval také na historii „chytrých domů a strojů“. Tím nejzajímavějším však patrně byly praktické ukázky několika zařízení, které HomeKit podporují a které lze zakoupit i na tuzemském trhu.

34258595_10211916364053537_2826906985570500608_n

Jan Březina: Udělejte si kancelář kdekoliv

Jako druhý v pořadí vystoupil nadšenec technologií, fotograf a zakladatel fotografického průvodce Fripito Jan Březina, který je známý především díky IT pořadu DIGIT, na němž se podílel s Petrem Márou. Ten se zaměřil na velice oblíbenou oblast – práci odkudkoliv, jinak řečeno digitální nomádství. V rámci prezentace konkrétně popisoval, jak efektivně a pohodlně pracovat na iPadu z různých koutů světa, přičemž dával zajímavé tipy nejen na aplikace, které mu pomáhají v jeho práci, ale také na jednotlivá workflow, díky nimž může dané činnosti vykonávat mnohem spolehlivěji a rychleji.

ORG_DSC09046

Filip Brož: Osobní produktivita a workflow

Poslední přednáška před obědovou pauzou patřila opět Filipu Brožovi, který se tentokrát zabýval problematikou osobní produktivity. Tento úsek byl však primárně zaměřen na interakci s přítomným publikem a zjištění, jaké pracovní návyky a postupy mají ostatní lidé. Na závěr pak Brož názorně ukazoval, jak si udělat pořádek na ploše na zařízeních s iOS.

porsche-4

Přečtěte si takéPrvní plně elektrické sportovní Porsche dostalo název Taycan a na trhu se objeví příští rokPrvní plně elektrické sportovní Porsche dostalo název Taycan a na trhu se objeví příští rok

Jura Ibl: iPad only

Odpolední blok konference odstartoval Jura Ibl, který se prezentuje tím, že pracuje pouze na iPadu a používá jej jako hlavní pracovní zařízení. Právě to bylo tématem jeho přednášky, během níž lidem předával různé tipy a triky, jak být na iPadu maximálně produktivní. Jelikož se Ibl zabývá zejména vývojem a designem aplikací, předával zkušenosti, jaké to je pracovat se stylusem Apple Pencil a kreativní aplikací Paper53.

34584580_10211916366933609_2367659502842413056_n

Jan Kučeřík: Bezpečnost a digitální identita

Jedno z nejskloňovanějších témat v IT světě je aktuálně bezpečnost, což bylo impulsem pro Jana Kučeříka, který se této problematiky chopil. Během svých 45 minut vysvětloval lidem, proč není nutné chodit na úřady, když se tato agenda dá vyřídit skrze moderní technologii typu elektronické identity, datové schránky a elektronického podpisu. Nechyběla ani zmínka o bezpečnosti různých aplikací na uchovávání a správu hesel.

IMG_0209

Prostor pro macOS

Ač je operační systém iOS momentálně nejpopulárnější z nabízených jablečných systémů, macOS pro počítače Mac je stejně tak relevantní. Dvě poslední přednášky této konference patřily přímo jemu. Konkrétně se jednalo o maximální využívání Maců s důrazem na sebemenší drobnosti v celém rozhraní (značky, Finder, zkratky), o což se staral Martin Světlík, a také o srovnání aplikací pro střih a úpravu videí iMovie a Final Cut Pro.

Rozdíly mezi těmito populárními softwary vysvětloval Kamil Chudačík, který poukazoval zejména na to, že není nutné utrácet vysoké částky za drahý nástroj, když bezplatný iMovie dokáže prakticky to stejné.

IMG_0180

Dopadlo to nad očekávání, říká Brož

První tematická konference od iPure.cz se nesla v duchu skromnější akce pro skutečné fanoušky Applu. Nemělo být ani v plánu pořádat velkou show pro stovky lidí, nýbrž komornější sešlost pro příznivce Cookovy firmy, kteří chtějí detailněji pochopit provázanost celého jablečného ekosystému.

„Jubilejní první iPure.cz konference dopadla nad očekávání. Podařilo se nám zaplnit celý sál a ze zpětné vazby od účastníků bylo evidentní, že byly spokojeni. Vše vyšlo podle plánu, jen jsem musel zaskočit za kolegu Jirku Hubíka, který se na poslední chvíli nemohl zúčastnit. V budoucnosti bychom určitě mohli akci zopakovat a ve hře je i iPure.cz konference pro lidi z Moravy. Lidé nám na sociálních sítích píšou, že by o to měli velký zájem,“ shrnuje akci Brož.

IMG_0237