Na Týden inovací do Prahy míří světové osobnosti. Chybět nebude ani vědec Václav Smil nebo Soňa Jonášová

Iva BrejlováIva Brejlová

tyden-inovaciEvent

Foto: Týden inovací/CzechCrunch

Vědec Václav Smil a Soňa Jonášová z Institutu cirkulární ekonomiky

0Zobrazit komentáře

Jak lépe připravit Česko na budoucnost? To je hlavní zaměření dalšího ročníku Týdne inovací, který startuje už 11. října a na jedno pódium v Praze svolá řadu významných světových osobností, jež tuto akci zahájí s desítkami událostí pro odborníky i laiky po celé republice. Mezi nimi bude i kanadský vědec českého původu Václav Smil.

Žádný jiný žijící vědec nevydal více knih v tak širokém spektru specializací jako Václav Smil. Napsal jich přes čtyřicet se zaměřením od energetiky, přírodních a popularizačních změn přes výrobu potravin až po analýzu rizik a veřejnou politiku. Zároveň je oblíbeným autorem Billa Gatese, který ho často doporučuje.

Jeden z nejvýznamnějších myslitelů naší doby, což dokládá i členství v Kanadské královské společnosti, teď vystoupí i na Týdnu inovací se zaměřením na to, jak Česko lépe připravit na budoucnost. Cílem úvodního panelu mezinárodní konference bude zamyslet se nad tím, jak restartovat systém v době postcovidové. CzechCrunch je hlavním mediálním partnerem celé akce.

Kromě Václava Smila se jí zúčastní také například Barry O’Sullivan, bývalý místopředseda skupiny odborníků pro umělou inteligenci v Evropské komisi, nebo ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky Soňa Jonášová. Na hlavní konferenci vystoupí mimo jiné i ředitel Pražského inovačního institutu Bob Kartous.

Chybět nebude ani předseda výkonné rady Asociace nanotechnologického průmyslu ČR Jiří Kůs, lékař, infektolog, epidemiolog a spoluzakladatel iniciativy Sníh Petr Smejkal nebo ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. Smil bude mimo jiné v rámci účasti na Týdnu inovací na trh uvádět svou novou knihu Numbers don’t lie (v češtině Čísla nelžou).

Hlavní událost se koná v pondělí 11. října v Cubex centru Praha a doprovází ji Inovační veletrh, kde se představí řada nejnovějších tuzemských i zahraničních inovací a startupů, a odborné semináře. Letos jde už o šestý ročník projektu, jenž nyní patří k největším českým událostem na podporu inovací. Tradičně se řeší digitalizace, robotizace či umělá inteligence, ale i ochrana životního prostředí. Letos navíc také postcovidový svět a postcovidové Česko.

1tyden-inovaci

Foto: Týden inovací

Složení první panelu na události Týden inovací

Cílem letošního Týdne inovací bude zamyslet se nad tím, jak Česko lépe připravit pro budoucnost v rozličných sektorech byznysu, makroekonomické politiky, průmyslu, školství, péče o životní prostředí, státní správy a mnoha dalších oblastí. Nabídka šestého ročníku navíc klade důraz na semináře určené širší veřejnosti, kterých proběhnou desítky po celé republice. Týden se uzavře 18. října.

„Uplynulé měsíce nám otevřely možnost promyslet veškeré naše dosavadní fungování, důkladně připravit procesy a také nás samotné tak, abychom všichni činili ještě lepší rozhodnutí vzhledem k budoucnosti naší země a byznysu,“ vysvětlují organizátoři. Dlouhodobým cílem Týdne inovací je budovat v Česku podpůrný ekosystém pro originální myšlení, kreativitu a inovace.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym