Nejnemravnější love story v Hollywoodu. Autor Euforie a The Weeknd ukazují trailer na svůj seriál

Slavný hudebník v novince od HBO ztvární postavu vůdce kultu a ukáže jeho nekonvenční vztah s popovou zpěvačkou.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

the-idol-hbo-the-weeknd-sam-levinson-1

Reprofoto: HBO/YouTube

Abel Tesfaye v novém seriálu HBO The Idol

0Zobrazit komentáře

The Weeknd, civilním jménem Abel Tesfaye, se na hudební scéně zjevil v roce 2009, kdy začínal úplně od nuly. O tři roky později vyrazil na první mezinárodní turné a spolu s tím se vydal na cestu za postupným ovládnutím žebříčků popularity i širokým uznáním ze strany kritiky. Nyní to jeden z nejpopulárnějších interpretů dneška dotáhl až na charismatického vůdce kultu ve vysokých sférách hudebního byznysu.

Tam Tesfayeho alespoň zasazuje nový seriál z produkce HBO The Idol, v němž ztvární svou první větší televizní roli. Jeho zatím bezejmenná postava má populární klub v Los Angeles, vedle toho působí jako self-help guru a hlava momentálně blíže nespecifikovaného kultu. Nezávisle na detailech je zřejmé, že půjde o velice excentrického, pro své blízké okolí možná nebezpečného muže.

Vedle Weeknda hraje druhou hlavní roli Lily-Rose Depp, která se objevila například ve filmech Král nebo Voyagers – Vesmírná mise. V The Idol je její postavou nadějná popová zpěvačka, jež se s vůdcem kultu zaplete do vztahu dalece překračujícího profesionální spolupráci a nejspíš i limity tradičních romantických svazků.

Explicitně to ostatně říká první upoutávka, v níž se objevuje označení „nejnemravnější milostný příběh v celém Hollywoodu“ a zaznívají repliky jako „víc, víc, víc, orgie!“ Stejně tak většina zveřejněných záběrů ukazuje divoký život plný večírků, drog, sexu a naznačuje se i násilí.

Vedle Weeknda se v seriálu objeví také pár dalších tváří známých ze skutečného hudebního průmyslu, konkrétně Jennie Kim z oblíbené K-popové skupiny Blackpink, bývalý youtuber a písničkář Troye Sivan a Tunde Adebimpe z rockové kapely TV on the Radio. Obsazení pak doplní Suzanna Son, Steve Zissis, Melanie Liburd, Elizabeth Berkley Lauren, Nico Hiraga a další.

Hlavní tvůrčí trojicí The Idol jsou The Weeknd, jeho produkční partner Reza Fahim a Sam Levinson, jenž stojí za obřím hitem Euforie. Slavný hudebník se na projektu aktivně podílí také jako spoluautor scénáře, což je pro něj v podobném rozsahu opět novinka.

Levinson, který se měl ve finální verzi seriálu postarat o režii, naproti tomu patří mezi nejzvučnější jména v televizi coby tvůrce Euforie. Seriál, který se zaměřuje na životy americké problémové mládeže, diváky i kritiku strhnul svým otevřeným přístupem k náročným tématům, jako jsou drogová závislost, sexuální zneužívání nebo hledání identity v morálně chaotickém světě.

Druhá řada Euforie se letos stala druhým nejsledovanějším seriálem v historii HBO a nedávno získala 16 nominací na ceny Emmy – více má jen drama Boj o moc. Novinka z prostředí zábavního průmyslu nese na první pohled jasné znaky jak Weekndovy, tak Levinsonovy předchozí tvorby, ať už jde o témata morálního rozkladu a sexuality, nebo silně stylizované audiovizuální zpracování.

HBO prozatím neoznámilo, kdy přesně The Idol dorazí na obrazovky. The Weeknd projekt původně oznámil loni v červnu, televize pak v listopadu schválila natočení první řady s šesti epizodami. V průběhu produkce seriál narazil na pár překážek, hlavně když letos v dubnu odešla režisérka. Část seriálu musela být natočena znovu kvůli kreativním změnám ve směřování. Natáčení skončilo teprve před několika dny.