Největší kryptoměnová burza Binance spouští investiční fond ve výši 1 miliardy dolarů

binance

Jedna z dlouhodobě nejvyužívanějších kryptoměnových burz Binance, na které uživatelé denně smění více než 1,5 miliardy dolarů, a její divize Binance Labs, oznámila spuštění investičního fondu s kapacitou jedné miliardy dolarů. Finance chce investovat do startupů, které využívají technologii blockchainu a kryptoměn.

Binance se chystá prostředky investovat prostřednictvím své vlastní kryptoměny BNB, kterou od svého spuštění využívá pro snížení poplatků za směnu, v celkem 10 investičních fázích po 100 milionech dolarů. Jednou z prvních investic má být platforma Dache Chain, která chce poskytovat agregátor taxislužeb na blockchainu s platbou za pomocí kryptoměn.

49C63D1F-B386-4B46-A90B-EA85E66CF886

Přečtěte si takéXiaomi zkopírovalo podobu a funkce iPhonu X do své nové vlajkové lodi Mi 8Xiaomi zkopírovalo podobu a funkce iPhonu X do své nové vlajkové lodi Mi 8

Binance Labs se chce zaměřit především na startupy v oblasti decentralizovaných směnáren, plateb a zabezpečných peněženek pro úschovu kryptoměn, obchodních systémů či na projektů vydávající stabilní digitální měnu. Zapojit se pak mohou takřka všechny země, včetně České republiky, a to prostřednictvím samostatné webové stránky.

binance

Binance Labs mimo jiné umožní zapojení investičním skupinám s aktivy přesahujícími 100 milionů dolarů. Uvést k tomu navíc musí také kompletní historii, výsledky investic a informace o členech fondu. Binance tak bude prostředky získávat postupně s tím, že nyní se chystá investovat prvních 100 milionů dolarů.

Foto: Binance