Nekorektním humorem protkaný South Park nekončí. Tvůrci seriálu dostali miliardy korun na další série i filmy

Filip HouskaFilip Houska

south-park

Foto: South Park

Cartman, Stan, Kyle a nahoře Kenny, hlavní hrdinové Městečka South Park

0Zobrazit komentáře

Pokud hledáte pořádnou dávku nekorektního humoru, jenž bez jakýchkoliv servítek naráží nejen na aktuální dění ve společnosti, Městečko South Park je volbou, která snad nikdy nezklame. A jak to tak vypadá, bude tady s námi ještě dlouho – tvůrci jednoho z nejproslulejších animovaných seriálů oznámili, že ve své jízdě budou pokračovat minimálně do roku 2027 a nekompromisní kritiku světového dění nám budou dávkovat také v několika nových filmech.

Od vydání prvního dílu Městečka South Park uplyne 13. srpna čtyřiadvacet let. Tehdy ovšem kreativní tvůrci Trey Parker a Matt Stone nejspíš netušili, jaký poprask se svým animovaným seriálem způsobí. Od začátku chtěli, aby partička malých kluků z amerického Colorada pobuřovala společnost a nabízela divákům reflexi nejen celosvětového dění v kabátku, který může svým humorem skvěle pobavit i silně urazit.

Hlavní hrdinové seriálu, jmenovitě Cartman, Stan, Kyle a Kenny, se nebáli téměř ničeho. Svým agresivním, vulgárním a často značně kontroverzním humorem se vyjadřovali k nejrůznějším politickým a společenským problémům, které bývaly mnohdy tabuizovány. Ať už šlo o narážky na euthanasii, náboženství, potraty, nebo třeba podporu marihuany či kritiku lídrů světových zemí a jejich postoj ke covidové pandemii. Neexistovaly hranice.

I přesto (nebo právě proto) si Městečko South Park vytvořilo masivní základnu diváků a od roku 1997 bylo vytvořeno již 24 sérií, které jsou mimo jiné volně dostupné k přehrání na internetu. Nehledě na to, že na motivy seriálu vzniklo i několik videoher, nespočet tematicky laděných kusů oblečení a samozřejmě spousta kultovních hlášek. A po nedávném oficiálním vyjádření vysílací stanice a tvůrců bude tento fenomén ještě dlouho pokračovat.

south-park-2

Foto: South Park

Partička ze South Parku se dočká dalších nových sérií

Americká společnost ViacomCBS, pod kterou patří televizní stanice Comedy Central, kde se Městečko South Park v originále vysílá, oznámila, že se s Treyem Parkerem a Mattem Stonem dohodla na pokračování seriálu až do roku 2027. Součástí nové smlouvy tudíž je, že vznikne ještě dalších minimálně šest sérií. Třešničkou na dortu bude plánované uvedení čtrnácti nových filmů ze světa South Parku na streamovací službě Paramount+.

„Matt a Trey jsou prvotřídní tvůrci, kteří skvěle využívají svůj pobuřující humor, aby se vysmívali absurditám naší kultury, a my jsme nadšeni, že můžeme rozšířit a prohloubit náš dlouholetý vztah s nimi a pomoci tak Paramountu+ i stanici Comedy Central,“ říká v oficiálním vyjádření Chris McCarthy, který má mimo jiné ve službě Paramount+ v kompetenci obsah pro dospělé publikum.

Jak uvádí agentura Bloomberg, hodnota nové, šestileté smlouvy se pohybuje na úrovni 900 milionů dolarů. To znamená, že tvůrci Městečka South Park na výrobu nových sérií i filmů dostanou zhruba 19,3 miliardy korun – má tak jít o jeden z největších dealů v televizní historii. První snímek by se pak měl dostat na obrazovky ještě před koncem letošního roku a bude zasazen do dění odehrávajícího se před seriálem.

„První film o South Parku jsme natočili v roce 1999 a nikdy jsme už žádný další nevytvořili, protože jsme byli až příliš uspokojováni seriálem. Teď jsme ovšem starší a představa streamovaných filmů je docela slibná,“ říká v rozhovoru pro Bloomberg Matt Stone. Zmíněným prvním filmem byl South Park: Peklo na Zemi, který má na filmové databázi ČSFD hodnocení 81 procent.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym