Německý student vynalezl ochranný „airbag“ pro mobily

Michal PtáčekMichal Ptáček

mobi2m
0Zobrazit komentáře

Snad každý majitel moderního smartphonu už alespoň jednou řešil kompletní výměnu prasklého displeje v důsledku pádu svého zařízení na zem. Při cenách za kompletní výměnu, které se u moderních iPhonů nebo smartphonů s operačním systémem Android pohybují ve vyšších tisícikorunách, se rozbitý displej může poměrně dost prodražit a v podstatě už při čtvrté/páté výměně náklady na opravu překračují původní pořizovací cenu celého zařízení.

Právě tento problém se rozhodl vyřešit německý student univerzity z města Aalen Philip Frenzel, který vytvořil prototyp speciálního ochranného krytu pro mobilní telefony, který funguje zároveň jako „airbag“.

cupr

Přečtěte si takéOnline supermarkety Rohlik.cz a Kosik.cz začínají omezovat nabídku vajec z klecových chovůOnline supermarkety Rohlik.cz a Kosik.cz začínají omezovat nabídku vajec z klecových chovů

Kryt, který si Frenzel nechal patentovat, je totiž vybaven senzory, které zaregistrují pád mobilního telefonu a následně včas aktivují bezpečnostní prvek v podobě 8 vysouvacích ocelových pružin, které sílu nárazu při pádu mobilního telefonu ztlumí. Po sebrání telefonu ze země poté stačí pružiny manuálně zastrčit a telefon nadále standardně používat.

Mladý vynálezce se nyní bude snažit uvést svůj vynález do reálného provozu a aktuálně se připravuje na první kampaň na Kickstarteru, prostřednictvím které by chtěl získat dostatek kapitálu na zahájení oficiální výroby svého ambiciozního projektu.

Ostatně, že se nejedná o úplnou hloupost potvrzuje i ocenění za nejlepší vynález, kterého se Frenzel nedávno dočkal od německého Spolku pro mechatroniku.

mobi1

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym