Nespresso přináší do Česka nový kávovar a kapsle. Připravíte z nich espresso i překapávanou kávu

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

nespresso-vertuo0

Foto: Nespresso

Nespresso Vertuo umí připravit kávu různých velikostí

0Zobrazit komentáře

Zapnete stroj, vložíte do něj hliníkovou kapsli a během pár desítek sekund už se v hrnku zrcadlí třeba lahodné espresso. Takový způsob přípravy kávy dnes již zajišťuje mnoho výrobců, ale průkopníkem mezi nimi je společnost Nespresso, která teď do České republiky a na Slovensko přináší nový systém. Jmenuje se Vertuo a jeho specializací je příprava oblíbeného nápoje ve vícero velikostech, včetně těch největších.

Systém Vertuo není na trhu žádnou novinkou. Nespresso s ním dle svého vyjádření dlouhodobě boduje v mnoha zemích Severní Ameriky, Evropy a Asie, a tak s ním nyní přichází i k nám. Nespresso totiž tvrdí, že téměř 80 procent konzumentů v Česku preferuje větší šálek kávy, když den začíná s nápojem o objemu více než 180 mililitrů. A právě na to je systém Vertuo v čele s novým kávovarem i kapslemi stavěný.

„Zavedením systému Vertuo rozšiřujeme možnosti přípravy kávy v domácnosti. Nabízíme větší kávy, u nichž nijak neslevujeme z chuti nebo výjimečné kvality, jež od každého šálku Nespresso očekáváte. Milovníci kávy tak budou moci objevovat kávy různých velikostí od espressa (40 ml) po karafu (535 ml) ve stylu překapávané kávy, která je jako stvořená pro sdílení kávových momentů,“ říká Pavla Marková, coffee ambasadorka společnosti Nespresso.

nespresso-vertuo2

Foto: Nespresso

Nespresso Vertuo umí připravit i karafu ve stylu překapávané kávy

Také v systému Vertuo sází Nespresso na tradiční hliníkové kapsle, které však mají trochu jiný tvar, než jsme dosud byli zvyklí v tuzemsku potkávat. Jednotlivé kapsle mají jinou velikost s ohledem na to, jak velký objem kávy chcete připravit, přičemž samotný kávovar požadovaný objem rozpozná díky čárovému kódu na jejich obalu. Vždy tak stačí stlačit jedno tlačítko a kávovar si sám upraví parametry louhování.

Kávovar Vertuo Next, který bude v České republice i na Slovensku k dostání, umí připravit kávy pěti různých velikostí. Od klasického espressa (40 ml) či jeho dvojité dávky se můžete dostat přes Gran Lungo (150 ml) a Mug (230 ml) až po Carafe Pour-Over Style (535 ml), tedy karafu ve stylu překapávané kávy. Nespresso přitom bude k jednotlivým formám přípravy nabízet několik druhů kapslí, celkem třiatřicet.

Zatímco kávovar Vertuo Next, jehož cena začíná na 3 990 korunách, bude k dostání také u vybraných maloobchodních partnerů Nespressa, samotné kapsle bude švýcarská firma nabízet výhradně prostřednictvím svých distribučních kanálů, tedy kamenných obchodů a e-shopu. Nedávno ostatně Nespresso ukončilo spolupráci s online supermarketem Rohlik.cz, kde své kapsle několik měsíců nabízelo, ale nakonec se rozhodlo zůstat u vlastního exkluzivního prodeje.

Nespresso se snaží u svých produktů dál dbát na ochranu planety, a tak samotné kávovary dodává v recyklovatelném balení vyrobeném z 95 procent z recyklovaného materiálu, který obsahuje recyklovaný papír a kompostovatelnou kartonáž z kukuřičného a bramborového škrobu. Navíc dbá na recyklaci hliníkových kapslí. I ty již začala vyrábět z většiny z recyklovaného hliníku, čímž se snaží uzavřít cirkulární okruh. Cena samotných kapslí Vertuo bude o několik korun dražší než u stávajících kapslí.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym