Netflix spustil samostatný web, přes který si lze vytvářet vlastní playlisty filmů a seriálů

flixtapecc
0Zobrazit komentáře

Když se řekne pojem streamování filmů a seriálů, jen málokoho napadne něco jiného, než fenomén Netflix – firma, která se postupně vyvíjela již od roku 1997 a naplno vstoupila na trh v roce 1999 s možností půjčovat si na ní filmy na DVD. Od roku 2009 pak Netflix změnil strategii a díky partnerům přesunul veškerou tvorbu z fyzických nosičů do online podoby.

Nyní má přes 81 milionů platících předplatitelů, kteří sledováním stráví přes 10 miliard hodin každý měsíc. A právě uživatelská základna a schopnost fanoušků šířit obsah mezi sebou, jsou něco, na co Netflix sází. Spustil si tak jednoduchou službu Flixtape, kterou sám popisuje jako mixování hudebních playlistů, jen pro Netflix a jeho obsah.

startupsana

Přečtěte si takéPolsko otevře největší investiční fond ve východní Evropě. K dispozici bude mít 17 miliard korunPolsko otevře největší investiční fond ve východní Evropě. K dispozici bude mít 17 miliard korun

Během pár kliků si lze procházet playlisty vytvořené dalšími uživateli podle různých kategorií a nálad, nebo si vytvořit vlastní, do kterých lze zařadit až 6 různých filmů a seriálů, které lze pak sdílet na sociálních sítích nebo přímo mezi přáteli. Celý playlist si pak lze obalit různorodou grafikou a jeho přehrávání přímo propojit s účtem na Netflixu.

flixtape2

Netflix se tímto krokem staží ještě více prohloubit svoje vztahy se silnou komunitou, která si mezi sebou může dělat radost zasdílením videí a jednoduchým šířením služby mezi ty, kteří ještě nejsou předplatiteli. Je to navíc již druhý samostatný projekt, který si firma pro svoji propagaci spustila – před nějakou dobou vyšla s měřením rychlosti internetového připojení na Fast.com.

flixtape

Diskuze (0)

Novinka

Anonym