Netflix testuje v Evropě nový dražší plán, který nabízí 4K rozlišení a rozsah HDR

netflixmm

Příliv nového kapitálu do vlastní produkce Netflixu znamená nejen nový obsah, ale také mnohem vyšší kvalitu videa, se kterou se váže i vyšší cena. Dle několika zdrojů tak Netflix začal testovat v Evropě zcela nový měsíční plán, který by umožňoval přehrávání filmů a seriálů v rozlišení Ultra HD (4K), včetně možnosti dynamického rozsahu HDR, a to za vyšší cenu, než je aktuálně nejvyšší placený plán.

Nově by si tak uživatelé, kteří byli zvyklí na plán Premium za cenu 11,99 eur (310 Kč) měli připlatit o 5 až 8 eur více, konkrétně 16,99 až 19,99 eur (440 – 518 Kč) za nový plán Ultra. Původní Premium, který by nabízel pouze 4K rozlišení bez HDR, pak v několika případech viděli uživatelé s omezením na dvě aktivní zařízení současně, místo původních čtyř. Novinka by se měla postupně týkat všech evropských zemí, včetně Česka, kde Netflix oficiálně působí.

mobi2m

Přečtěte si takéNěmecký student vynalezl ochranný „airbag“ pro mobilyNěmecký student vynalezl ochranný „airbag“ pro mobily

Vyplývá to z prvotních informací italského serveru Tuttoandroid, který zaznamenal změnu v Itálii. Další servery poté informovaly i o jiných zemích, včetně například Německa s následným potvrzením informace přímo od Netflixu, který tvrdí, že testuje různé ceny a také svůj nový produkt, který by mohl přilákat uživatele dychtící po vyšší kvalitě.

netflixcz

Aktuální ceník Netflixu pro Českou republiku

I když se zdá, že Netflix nakračuje kolem zvýšení ceny opatrně, uživatelé by to neměli mít společnosti, která za posledních 5 let získala 432 nominací a 72 cen za svoji tvorbu, za zlé. Produkce kvalitního obsahu totiž něco stojí. Netflix má aktuálně kolem 125 milionů platících předplatitelů a hodnota společnosti dosahuje 173 miliard dolarů, což je téměř třikrát více, než před rokem.

Foto: Netflix