Neviditelné technologie, které pomáhají. V Zonky Innovation Awards lidé opět vyberou nejinovativnější české startupy

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

zia

Foto: Zonky

Lonští vítězové Zonky Innovation Awards

0Zobrazit komentáře

Technologické inovace jsou dnes nedílnou součástí prakticky všech mladých firem, které se snaží bořit zaběhnuté pořádky, dělat věci jinak a především doručit svým zákazníkům co nejlepší službu. Může to být v nakupování, dopravě nebo financích a právě v těchto oblastech chce nejvíce inovativní české firmy vybrat Zonky.

Fintechová platforma na půjčování peněz mezi lidmi, spadající po boku Air Bank do portfolia skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, se rozhodla poprvé oceňovat nejlepší inovace v loňském roce a letos v tom bude pokračovat. Vybírat vítěze nicméně nebudou přímo v Zonky, ale sami zákazníci.

V rámci Zonky Innovation Awards 2020, jichž je CzechCrunch hlavním mediálním partnerem, bude z 81 nominovaných projektů vybírat ty nejlepší široká veřejnost, respektive zákazníci jednotlivých služeb, kteří rozhodnou v online hlasování. O kategorii Inovace roku pak rozhodne odborná porota.

„Je to naše poděkování službám, které neváhají inovovat a zlepšovat svět okolo nás. Chceme povzbudit i další firmy, aby investovaly do technologií,“ vysvětluje šéf marketingu Zonky Jan Sladovník. Technologie organizátoři označují za tajné hrdiny, protože často je nevidíme, ale pomáhají nám při každodenních činnostech.

Hlasovat se bude o nejlepších službách v oblasti přepravy, bydlení, domácnosti, volného času a financí, nově pak přibudou i kategorie Český startup a Inovace roku a hlasovat se bude rovněž v kategorii Služby pro podnikatele. V loňském prvním ročníku uspěly firmy jako Liftago, Bezrealitky.cz, Rohlik.cz, Slevomat, Heureka, Tipli, Twisto či Patron dětí.

Ve slosování loňští vítězové nechybí ani letos, ale objevují se i noví hráči, kteří se na trhu objevili teprve nedávno. Jde například o dopravní aplikaci Citymove, sdílené elektrické skútry BeRider, službu Cleany.cz nebo aplikaci Fiddo pro pejskaře.

V kategorii Český startup roku se utká následujících osm projektů: City Safety, Edhance, Fondee, Foxdeli, Stammgast, ThreatMark, Trisbee a Uniqway. Stejně jako v případě hlasování byly i nominace vybrány hlasováním veřejnosti. Hlasovat můžete v Zonky Innovation Awards 2020 až do 15. března zde.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina