Nová dimenze vodní zábavy. V Česku se otevřel první tobogán s virtuální realitou a vodotěsnými VR brýlemi

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

aquapalace-praha-vr-slide
0Zobrazit komentáře

Jízda na tobogánu je pro mnoho lidí zážitkem sama o sobě, ale to by nebyly technologické firmy, aby se nesnažily celou atrakci posunout ještě o úroveň výš. V pražském vodním komplexu Aquapalace se dnes otevřela zbrusu nová atrakce, která spolu kombinuje tradiční tobogán a virtuální realitu. Díky ní si vedle samotné vody vychutnáte také audiovizuální zážitek.

Vodní svět Aquapalace v pražských Čestlicích, který nabízí na více než 9 tisících metrech čtverečních nespočet různých atrakcí a je největší ve střední Evropě, nyní přidává novinku v podobě VR Slide. Tu vůbec poprvé do České republiky přináší společnost Ballast VR ze Silicon Valley ve spolupráci s německou firmou Wiegand Maelzer. Nová atrakce přináší ojedinělý zážitek, který se poprvé objevil loni na jaře v největším evropském vodním světě Galaxy Erding v Německu.

Nyní si mohou virtuální brýle na hlavu nasadit před jízdou v tobogánu také návštěvníci tuzemského aquaparku Aquapalace, kde se díky tomu mohou přenést do prostředí nekonečného vesmíru nebo na nebeskou oblohu. Zkoumat tak mohou při dynamické jízdě v tobogánu, která celý zážitek ještě umocní, cizí planety nebo bájné vzdušné chrámy. Samotná grafika prostředí samozřejmě stále není realistická, ale v kombinaci s pohybem jde o skvělou zábavu.

Nová éra vodní zábavy

„Poslední překážkou, která dosud bránila užít si virtuální realitu naplno, bylo omezení pohybu. Atrakce VR Slide je první svého druhu, která toto překonává. Spatřujeme v ní začátek nové éry vodní zábavy, která bude v budoucnu raketově růst,“ uvádí Sirko Adler, zástupce dodavatele technologie distribuční společnosti Wiegand Maelzer.

ballast-vr-bryle-aquapalace

Vodotěsné VR brýle

Pro VR Slide jsou tak k dispozici speciální vodotěsné brýle, které poskytují 360stupňový pohled do okolního prostředí. Speciálně pro tento typ atrakce byl vyvinut také sledovací systém, který zajišťuje dokonalou synchronizaci pohybu a odrazu. Vedle přímého kontaktu s vodou, která kolem vás pochopitelně během jízdy tobogánem tradičně proudí a vystřikuje, je zážitek doplněn o doprovodný zvuk.

„Virtuální realita na tobogánu zprostředkovává lidem novou dimenzi vodní zábavy, která u nás dosud neměla obdoby. Jsme proto velice rádi, že tuto výjimečnou atrakci můžeme nabídnout našim návštěvníkům jako první. Posouvat limity zábavy a udávat trendy je naším dlouhodobým cílem a naplňuje vizi být nejzábavnějším aquaparkem široko daleko,“ říká Vladana Horáková, generální manažerka Aquapalace Praha.

vr-slide-aquapalace1

Takto může vypadat vaše příští jízda na tobogánu

Diskuze (0)

Novinka

Anonym