Český startup Mutumutu chce změnit trh životního pojištění. Zdraví klientů monitoruje i přes aplikace Applu a Googlu

Michal MarekMichal Marek

apple-1
0Zobrazit komentáře

Stojaté vody trhu se životním pojištěním chce rozvířit startup Mutumutu z dílny tuzemského startupového studia Creative Dock. To má za sebou známé a dnes již zaběhlé projekty jako Zonky či HoppyGo. Mutumutu přichází se životním pojištěním, které chce potenciální zákazníky nalákat především svou jednoduchostí a možností výrazně ušetřit, když uživatel ukáže, že žije aktivně a stará se o své zdraví.

Mutumutu je zatím největší vlastní investicí Creative Docku a pojištění je nabízeno v úzké spolupráci s Komerční pojišťovnou. Že má startup v tomto odvětí velké ambice, potvrzuje fakt, že Mutumutu vede bývalý generální ředitel Home Creditu David Bystrzycki. Ten společně se spoluzakladatelem Jindřichem Lenzem připravoval startup na vstup na trh více než rok.

Mutumutu v základu prezentuje svou životní pojistku jako moderní a přímočarý produkt. Pojištění lze uzavřít pohodlně online a jeho podmínky jsou krátké a jednoduché – nabízené podmínky životního pojištění mají totiž jen 6 stran popsaných běžnou řečí. Další přidanou hodnotou má být například vyplácení měsíční renty v případě invalidity, namísto jednorázového plnění.

mutumutu-11

Mutumutu přináší zákazníkům výhody, které jim současné pojišťovny nenabízejí. Například jednoduchá a jasná pravidla bez hvězdiček pod čarou, srozumitelnou smlouvu, ale i pokrytí rizik, které snadno mohou nastat a současné smlouvy je nekryjí. Trh životního pojištění dospěl do stádia, kdy potřebuje velké změny a my chceme od začátku udávat jejich směr. Naším cílem je, aby klienti sami rozuměli tomu, na co jsou pojištění. K tomu slouží jednoduché pravidlo – Mutumutu vyplácí rentu, pokud nemůžete ze zdravotních důvodů sami vydělávat,” říká spoluzakladatel Mutumutu Jindřich Lenz.

revolut-office-mm

Přečtěte si takéPodívejte se do nového sídla fintech startupu Revolut v LondýněPodívejte se do nového sídla fintech startupu Revolut v Londýně

Možná nejzajímavějším prvkem životního pojištění Mutumutu je ale to, že je uživatel motivován ke zdravému životnímu stylu. Pokud totiž pojištěnec nekouří, chodí na preventivní prohlídky k lékaři a pravidelně sportuje, může ušetřit až 30 % pojistného. Dodržování oné sportovní stránky životního stylu přitom hlídá aplikace Mutumutu, kterou jde napojit na aplikaci Google Fit či Zdraví od Applu.

V těchto aplikacích na chytrém telefonu jsou shromažďovány záznamy o sportovních výkonech uživatelů a putují do nich data z oblíbených aplikací jako Strava, Runkeeper, Runtastic či Endomondo. Mutumutu tedy může snadno ověřit, zda se hýbete, jak je potřeba. Zajímavé je, že Mutumutu v tomto směru spolupracuje i třeba s největší českou bikesharingovou společností Rekola či s aplikací Týmuj pro organizaci skupinových sportovních aktivit.

david

Šéf Mutumutu David Bystrzycki.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym