Nový film Martina Scorseseho je prý dechberoucí. Epický western do kin dorazí letos na podzim

Režisér Casina, Irčana nebo Prokletého ostrova dokončil svůj nový film s Leonardem DiCapriem. Western Killers of the Flower Moon slibuje epický rozsah.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

killers-of-the-flower-moon-scorsese-dicaprio

Foto: Apple

Film Killers of the Flower Moon

0Zobrazit komentáře

Už za měsíc uvidí první diváci novinku režiséra Martina Scorseseho s Leonardem DiCapriem – a autor knižní předlohy je z ní nadšený. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Před necelými čtyřmi lety se Irčan, tříapůlhodinové mafiánské drama, stal minimálně z hlediska rozpočtu největším filmem v kariéře slovutného Martina Scorseseho. Už za měsíc ale na festivalu v Cannes první diváci uvidí jeho novinku, která Irčana dost možná ještě překoná. Western Killers of the Flower Moon o těžbě ropy ve Spojených státech, počátcích FBI a vyhlazování původních obyvatel Severní Ameriky prý vyšel na 200 milionů dolarů.

Nemalá část z toho jistě připadla hereckým hvězdám, jelikož jimi jsou Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Brendan Fraser, Lily Gladstone nebo Jesse Plemons. Zásadní podíl na rozpočtu ale měl rozsah historického filmu. O jeho délce se dlouho spekulovalo a věštily se i čtyři hodiny. Nakonec se oficiální stopáž ustanovila na délce 3 hodiny a 26 minut. Tedy o tři minuty méně než Irčan.

martin-scorsese2

Foto: MasterClass

Režisér a scénárista Martin Scorsese

O tom, že by ambiciózní snímek měl stát za pozornost, se nedávno zmínil David Grann, autor nefikcionalizované knižní předlohy. „Udivilo mě nasazení, s jakým se Scorsese a herci pídili po porozumění všem postavám a skutečné historii,“ řekl v rozhovoru pro Vanity Fair. „Připadali mi trochu jako historikové,“ dodal. Štáb prý úzce pracoval s potomky původních Američanů a všichni byli oddaní tomu, aby jejich jazyk a kulturu zprostředkovali věrohodně. „Myslím, že každý, kdo to uvidí, to shledá dechberoucím,“ poznamenal Grann.

Killers of the Flower Moon bude poprvé k vidění na festivalu v Cannes 20. května. 6. října pak má dorazit do amerických kin (zda i do českých není zatím jasné), následně zamíří exkluzivně na streamovací službu Apple TV+.


Co ukazují trailery

Prehistorická planeta

David Attenborough se podruhé vydává 65 milionů let do minulosti sledovat prehistorická zvířata v posledních fázích před jejich velkým vymíráním. Jak ukazuje trailer, opět se lze těšit na velice realistické zpracování.


Co hýbe světem filmu a televize

Kariéra Jonathana Majorse aka Kanga možná skončila

Herec Jonathan Majors se nedávno stal jednou z hlavních tváří univerza Marvelu, když v seriálu Loki a filmu Ant-Man a Wasp: Quantumania ztvárnil zloducha Kanga, v zásadě nástupce Thanose. Před měsícem byl ale zatčen kvůli obvinění z domácího násilí vůči své přítelkyni. A od té doby se vše jen zhoršuje.

Reklamní spolupráci s ním ukončilo několik značek i americká armáda, odešli od něj agenti, dokonce i jeho PR tým, jehož úkolem má být zlepšovat hercovo jméno na veřejnosti. Podle reportu Variety se navíc ozvalo několik dalších žen, které měl Majors napadnout. Před soudem má stanout 8. května. Disney se k celé situaci zatím nevyjádřilo, herec byl prý nicméně vyhozen z několika filmových projektů.


Co si pustit

Jako vejce vejci

Prime Video  |  Thriller  |  2023  |  6 epizod  |  ČSFD

Dead Ringers

Foto: Amazon Studios

Minisérie Jako vejce vejci

Elliot a Beverly jsou jednovaječná dvojčata pracující jako gynekoložky s cílem pomoci ženám neschopným otěhotnět. Používají přitom velice nekonvenční metody za hranicí lékařské etiky. Vytvořit remake provokativního thrilleru Příliš dokonalá podoba od Davida Cronenberga byla velká výzva, Alice Birch se s ní ale popasovala nadmíru dobře. Rachel Weisz je v hlavní dvojroli podle kritiků brilantní a diváci, které neodradí znepokojivé zpracování, se mohou těšit na vzrušující thriller plný neklidné atmosféry a psychologické hry.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym