Oblíbené arkádové závody s Mariem nově i na mobilech. Mario Kart míří na iOS a Android

Michal PtáčekMichal Ptáček

mario1

Foto: Nintendo

Oblíbené Mario Kart zamíří už za pár týdnů na mobily

0Zobrazit komentáře

Herní postava Mario patří i po letech k základním stavebním kamenům japonské společnosti Nintendo. Nové tituly jako Super Mario Odyssey, Super Mario Maker nebo Mario + Rabbids Kingdom Battle jasně dokazují, že o kultovního italského instalatéra je zájem jak mezi tradičními fanoušky značky, tak i mezi novými, mladšími hráči.

I proto se Nintendo před třemi lety rozhodlo k historickému kroku, když svoji herní franšízu poprvé v historii zpřístupnilo na mobilních zařízeních. V listopadu roku 2016 pro iPhone a iPad vydalo arkádovku Super Mario Run a její variace o tři měsíce později zamířila i na zařízení s operačním systémem Android. Podobného osudu se o pár měsíců později dočkalo například i RPG Fire Emblem nebo simulátor Animal Crossing.

A už za pár týdnů se mobilní hráči dočkají dalšího známého příběhu od Nintenda. Japonský herní obr se totiž připravuje na vydání novinky Mario Kart Tour, odkazující na kultovní závodní arkádovou hru Mario Kart.

Ta na konzolích Nintenda vychází v různých verzích už od roku 1992 a i po 27 letech patří k tomu nejlepšímu, co konzole nabízejí. Ostatně obrovskou oblibu dokládají i prodejní čísla. Zatím poslední verze hry s názvem Mario Kart 8 Deluxe je s necelými osmnácti miliony prodanými kusy vůbec nejprodávanějším titulem pro konzole Nintendo Switch.

tomas-cupr

Přečtěte si takéDesítky milionů korun pro obleky na míru. Tomáš Čupr investuje do Le Premier Jakuba LohniskéhoDesítky milionů korun pro obleky na míru. Tomáš Čupr investuje do Le Premier Jakuba Lohniského

Mobilní verze sice zdaleka nebude dosahovat kvalit té konzolové, ale to vlastně ani není nutné. Nintendo samo přiznává, že hlavní motivací je mladším hráčům tuto herní sérii představit a eventuálně je přesvědčit k pořízení klasické konzolové verze hry. A právě zjednodušená mobilní varianta má sloužit jako ideální spojka.

mar

Foto: Nintendo

Mobilní Mario Kart Tour

Jak bývá u Nintenda u zvykem, hra se bude ovládat jedním prstem na výšku a ke stažení bude díky přítomným mikrotransakcím kompletně zdarma. I z výše uvedených důvodů by se však hráči neměli tentokrát bát přilišného zasahování do tradičních mechanismů, jako tomu bylo u kritizovaného Super Mario Run. To, jestli se Nintendu podaří skutečně tento slib dodržet, zjistíme už 25. září, kdy hra oficiálně vychází, a to jak pro iOS, tak pro Android.

Poslední záběry z hraní a informace, které máme, ale vypadají nadějně. K dispozici má být okolo 30 herních postav, včetně Maria, Luigiho, princezny Peach, Yoshiho nebo Donkey Konga, a zhruba sedmnáctka tratí, včetně několika předělávek z retro verze pro konzoli SNES.