Oculus a Samsung představili novou helmu pro virtuální realitu za pouhých 99 dolarů!

Včerejšek byl bezesporu zajímavým dnem pro všechny fanoušky virtuální reality. Společnost Oculus, kterou loni Facebook koupil za 2 miliardy dolarů, a která vyvíjí očekávaný headset pro virtuální realitu Oculus Rift, totiž společně se Samsungem přichystala produkt, který se pokusí dostat virtuální realitu i do obyčejných domácností. Ten obě společnosti představily na včerejší konferenci Oculus Connect v Hollywoodu.

markus

Přečtěte si takéZakladatel Minecraftu vydělal přes 60 miliard korun. Přesto není šťastný

Vylepšené zařízení od Samsungu, které opět využívá technologii Oculus

V principu se bude jednat o nástupce již fungujícího Samsung Gear VR, jenž je v prodeji i u nás za částku okolo 7 000 Kč, ovšem s vylepšenou technologií, obsahem, designem a především mnohem zajímavější cenou. Ta by se totiž měla pohybovat okolo 99 dolarů, v přepočtu tedy pouhých 2 400 Kč a navíc bude kompatibilní se všemi produkty/telefony Samsung Gear. Zařízení bude zajímavé i po stránce obsahu, jehož nedostatek byl právě jedním z velkých problémů jeho předchůdce. Dostane totiž například kompletní přístup k oblíbené filmové službě Netflix, no a nezapomnělo se ani na mezi hráči populární Twitch.

Oculus Rift pro fajnšmekry, Samsung Gear VR pro nenáročné uživatele

Záměr společnosti Oculus je v tomto případě velmi jasný. Se svojí vlajkovou lodí v podobě helmy Oculus Rift, která by měla zamířit do prodeje počátkem příštího roku, chce cílit především na náročné zákazníky, kteří si chtějí vychutnat virtuální realitu v plné parádě. Zařízení od Samsungu naopak bude mířit na „casual uživatele“, pro které bude především díky atraktivní cenovce sloužit jako vstupní brána do virtuálního světa.

oculus

foto: Samsung

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.