Oculus Rift vyvíjející brýle pro virtuální realitu, chystá samostatný App Store pro vývojáře

oculuspack
0Zobrazit komentáře

Zhruba za 6 dní by se měli první zákazníci dočkat snových brýlí pro virtuální realitu z dílny Oculus Rift a Facebooku, který společnost v minulosti koupil od jediného zakladatele, Palmera Luckeyho. Jejich cena je v základu nastavena na 599 dolarů, tedy zhruba 14 400 Kč v USA a přibližně o 4000 korun více u českých prodejců.

V souvislosti s blížícím se vydáním, se zároveň předhánějí vývojáři v tom, kdo bude mít k dispozici větší, lepší, zábavnější hru nebo aplikaci pro VR a další obsah bude samozřejmě následovat. Aby to bylo jednodušší, Oculus pod sebou spustí obchod s názvem Oculus Share, díky kterému získají vývojáři jednu ucelenou platformu, kam mohou své hry nahrávat – Oculus z jejich prodejů ovšem pak ukousne několikaprocentní podíl.

GoogleCampus1

Přečtěte si takéPodívejte se, jak bude vypadat nové ústředí Googlu v kalifornském Mountain ViewPodívejte se, jak bude vypadat nové ústředí Googlu v kalifornském Mountain View

Podle VentureBeat se trh s VR odhaduje na 20 miliard dolarů během příštích 4 let, což by pro Facebook mohlo znamenat značný nárůst výdělků a tím rychlejší návratnost investice do vývoje technologie a akvizice Oculusu. Vývojáři si pak mohou v rámci tržiště vybírat, zda hru vydají jako finální nebo například pouhou alfa či betaverzi a umožní do ní omezený přístup.

Konec konců tento způsob vydávání her se odvědčil na mnoha platformách, včetně PS Store společnosti Sony, která na říjen tohoto roku chystá vlastní technologii pro VR a v minulém týdnu k ní podala jak bližší informace, tak oznámila cenu, která bude začínat v ČR na příjemných 12 tisících korunách.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym