Ohromující dílo, co připomene zážitek diváků prvních Star Wars. Jsou tu první reakce na Dunu: Část druhou

Za dva týdny do kin vstoupí Duna: Část druhá. Včera měla světovou premiéru a podle prvních reakcí novinářů se je opravdu na co těšit.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

dune-part-2-timothee-chalamet-denis-villeneuve

Foto: Vertical Ent.

Timothée Chalamet ve filmu Duna: Část druhá

0Zobrazit komentáře

Po včerejší světové premiéře vycházejí první reakce na očekávané sci-fi Duna: Část druhá a jsou plné nadšení. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Už za dva týdny do kin dorazí Duna: Část druhá, v níž se mladý šlechtic Paul Atreides přidá k fremenům, původním obyvatelům planety Arrakis, a v zásadě je vede do války s mocným rodem Harkonnenů i s galaktickým impériem ve snaze vysvobodit je z útlaku. Velmi, velmi zjednodušeně řečeno. Bezmála tříhodinový snímek naváže na oceňovanou první část z roku 2021, která se dočkala deseti nominací na Oscara. První reakce na pokračování adaptace legendárního sci-fi románu Franka Herberta slibují ojedinělý divácký zážitek.

Po včerejší světové premiéře druhé Duny v Londýně mohou novináři na sociálních sítích sdílet krátké dojmy a podle většiny z nich půjde o jeden z nejlepších filmů roku. Máme prý co do činění s velkolepým válečným snímkem, jehož bitevní scény svým rozsahem dají vzpomenout i na Pána prstenů: Dvě věže. „Villeneuve v Duně: Části druhé dělá něco tak vizuálně divokého, že jsem na to myslela několik dní,“ píše například Alissa Wilkinson z New York Times.

Ódy na akční scény, kterých má být mnoho, a vizionářské obrazové zpracování se mezi komentáři opakují znovu a znovu. „Duna: Část druhá je mistrovské dílo. Některé vizuály mě natolik ohromily, že mám pocit, jako bych chápal, jak se lidé cítili při sledování prvních Star Wars v roce 1977,“ poznamenává Brandon Davis z ComicBook.com. Objevují se také označení jako úchvatné filmové dílo nebo jedno z nejlepších sci-fi vůbec. Samozřejmě přitom nevyniká jen vizuální pojetí a akce, ale také hudba i zpracování dějově i myšlenkově komplikovaného příběhu a herecké výkony.

Timothée Chalamet, Zendaya, Austin Butler a další se prý opravdu ponořili do svých postav a vdechli jim život, díky čemuž má film silné emoční jádro a dojemné vyvrcholení. Druhá část Duny by měla perfektně navázat na první a nadchnout všechny, kterým se líbila. Kritičtějších ohlasů se zatím objevilo jen naprosté minimum – snímek podle nich mohl být o něco kratší.

První reakce ze sociálních sítí je samozřejmě vždy třeba brát s rezervou, málokdy jsou nicméně skutečně tolik nadšené. Fakt, že studio zvedne embargo na plné recenze za týden – tedy týden před širokou premiérou filmu – přitom také demonstruje, že kvalitám Duny skutečně věří, podobně jako v případě první části. Duna: Část druhá do českých kin vstoupí 29. února.


Co ukazují trailery

Deadpool & Wolverine

Deadpool se na velké plátno vrátí po šesti letech, tentokrát pod vlajkou Disney a v doprovodu Wolverina. Podle všeho ale lze očekávat přesně tak neurvalého a sebevědomého hrdinu, jakého známe.


Co hýbe světem filmu a televize

Nový pohled na Jokera 2

Pokračování hitu Joker s podtitulem Folie à deux má vyjít letos na začátku října a režisér Todd Phillips na svém Instagramu zveřejnil několik dalších záběrů. Na všech jsou k vidění Joaquin Phoenix a Lady Gaga alias Joker a Harley Quinn. Zatím stále není známo, o čem vlastně novinka bude pojednávat, vztah dvou slavných postav bude nicméně podle všeho stěžejním prvkem snímku. Samotné natáčení skončilo už loni v dubnu, nyní je film v postprodukci.


Co si pustit

Mission: Impossible Odplata – První část

SkyShowtime  |  Akční  |  2023  |  164 min.  |  ČSFD

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Foto: CinemArt

Tom Cruise a Hayley Atwell ve filmu Mission: Impossible Odplata – První část

Sedmá Mission: Impossible sice v kinech až tolik nezaujala, přesto je to ale jeden z nejlepších akčních filmů posledních let. Příběh o hrozbě umělé inteligence je trochu podružný, obsahuje ale řadu překvapivých zákrut a dobře napsané postavy, které se nebojí pouštět do těch nejextrémnějších kaskadérských kousků. Všemu samozřejmě vévodí Tom Cruise coby agent Ethan Hunt, jemuž nedělá problém rvát se na střeše skutečného jedoucího vlaku nebo s padákem sjet na motorce z útesu.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym