Oliver Dlouhý a Jiří Hlavenka prodávají Mitonu za desítky milionů Kč podíl ve startupu IdeálníNájemce.cz

Michal PtáčekMichal Ptáček

miton

Vedení investiční skupiny Miton

0Zobrazit komentáře

Česká internetová skupina Miton investující do tuzemských startupů a technologických firem, dokončila další investiční transakci. Firma, která stála u zrodu projektů jako Slevomat, Rohlik.cz nebo Heureka.cz, totiž navyšuje svůj podíl v brněnském realitním startupu IdeálníNájemce.cz, který se snaží majitelům bytů zjednodušit celkový proces pronajímání. Za vlastníky nemovitostí tak řeší například hledání nájemníků a jejich prověření, opravy, obsazenost a veškeré papírování.

Miton do startupu, který dosáhl na obrat okolo 70 milionů Kč, poprvé investičně vstoupil loni v únoru, kdy v něm za neznámou částku získal 15 procent. Nyní v rámci uplatnění opce na 10 % (vůči zakladatelům služby) a také vykoupení 21% podílu od investorů Olivera Dlouhého a Jiřího Hlavenky (zakladatelé české letenkové služby Kiwi), skupina svůj podíl navyšuje na celkových 46 %.

beatsaber

Přečtěte si takéČeská hra Beat Saber bude součástí největšího turnaje na světě v hernách s virtuální realitouČeská hra Beat Saber bude součástí největšího turnaje na světě v hernách s virtuální realitou

Výši transakce se investující Miton rozhodl nekomentovat, pokud ale vezmeme v potaz aktuální valuaci startupu 100 milionů Kč, poměrně jednoduchými počty dojdeme k tomu, že za dodatečných 31 procent Miton zaplatil okolo 30 milionů korun.

IdealniNajemce.cz

Foto: Ideální nájemce

Spoluzakladatelé služby Ideální nájemce: Tomáš Brychta, Martin Březina a Johny Patera

„Služba vznikla teprve v roce 2015 a je fantastické sledovat, jak se pod vedením zakladatelů Tomáše Brychty, Martina Březiny a Johnyho Patery rozvíjí a rychle roste. Aktuálně dosahuje ročního obratu kolem 70 milionů korun a z malého týmu se stal padesátičlenný. Kluci jsou otevřené hlavy a ničeho se nebojí, jsou skromní, ale mají velké plány. Takové máme v Mitonu rádi. Na startu jim svými zkušenostmi hodně pomohli Jiří Hlavenka a Oliver Dlouhý, kterým moc děkuji a přeji jim další velké úspěchy při expanzi Kiwi.com,“ dodává k investici jeden ze zakladatelů Mitonu, Milan Zemánek.

oliverdlouhy

Zakladatel Kiwi.com, Oliver Dlouhý

Rubriku Startupy podporujíjt-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym