Oliver Dlouhý, Vít Vrba či Karel Obluk. JIC na konferenci v Brně propojí startupisty a investory

První ročník Startup Money se koná již 29. května a na pódiu či během networkingu se představí přední jména české a slovenské scény.

Peter BrejčákPeter Brejčák

obluk-dlouhyEvent

Foto: Tomáš Beran / Kiwi.com

Karel Obluk a Oliver Dlouhý

0Zobrazit komentáře

Startupy dělají peníze a peníze dělají startupy. Konference Startup Money 2024, za níž stojí inovační agentura JIC, na jednom místě ve středu 29. května propojí zakladatele startupů s kapitálem s cílem podpořit rozvoj nových technologických firem. V brněnském Divadle Husa na provázku se tak představí zástupci českých a slovenských venture kapitálových fondů i úspěšní zakladatelé. Partnerem akce je advokátní kancelář Havel & Partners s podporou agentury CzechInvest, mediálním partnerem je CzechCrunch.

„Naší ambicí je v regionu vytvořit prostředí, kde se mohou snadno spojovat inovativní nápady s potřebným kapitálem. Na Startup Money jsme pozvali spoustu inspirativních osobností z celé republiky i ze Slovenska. Startupisté se tu budou moci potkat mezi sebou i s investory, získají kontakty i zajímavé know-how,“ vysvětluje cíle konference Radim Kocourek, jednatel JIC Ventures.

Program je zároveň rozdělen do několika tematických bloků, například o tom, jak se rozvíjí investiční prostředí, jaké firmy jsou pro investory v současné situaci atraktivní a podle čeho je vybírají do svého portfolia. Velký důraz organizátoři kladou na praktické zkušenosti a sdílení know-how.

Hlavním řečníkem konference je zakladatel vyhledávače letenek Kiwi.com Oliver Dlouhý, jenž přiblíží příběh firmy, která má za sebou turbulentní roky a investoři během nich sehráli důležitou roli. V rámci panelové diskuze The Art of Startup Investing své podnikatelské i investorské příběhy předají zakladatel exitovaného startupu Webnode Vít Vrba z fondu Novira Capital, Václav Pavlečka z Czech Founders VC i Jaroslav Ľupták ze slovenského Neulogy Ventures.

Na programu dalšího panelu s názvem Born Global, Think Global bude téma různých podmínek pro investory i startupy v zahraničí – Spojenými státy počínaje, Izraelem konče. Mluvit o tom bude třeba významný český investor Karel Obluk z Evolution Equity Partners společně s Davidem Markem z Tachles VC.

„Je důležité, aby si firmy uvědomovaly, že úspěch není jen o skvělém technologickém nápadu. Že je tam i byznysová stránka věci. Setkávání s lidmi, kteří byli úspěšní – ať už v budování firem, nebo v investování – vás může velmi obohatit. Celá řada zakladatelů startupů ostatně již působí v obou rolích, například sdružení Czech Founders je toho důkazem,“ komentuje Karel Obluk.

V rámci programu přijde řeč i na investice ve specifických odvětvích startupového světa – například v oblasti takzvaného deep techu, o čemž promluví Roman Smola z Tensor Ventures a Angelo Burgarello z Look AI Ventures. Jak to vypadá s investicemi v herním průmyslu, přiblíží Marek Rabas z Madfinger Games či Miloš Jeřábek z Redhill Games. Startupové Česko v číslech a datech představí redaktor CzechCrunche Peter Brejčák.

Startup Money proběhne ve středu 29. května od 13 do 18 hodin v Divadle Husa na provázku, vstupenky jsou v prodeji za 1 990 korun. Po skončení oficiální části programu bude probíhat večerní raut s networkingem a afterparty.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina