Ondřej Kania se stává jediným vlastníkem své vzdělávací skupiny JK Education. Espira prodala poloviční podíl

Ondřej Kania, spoluzakladatel a výkonný ředitel JK Education

Foto: Nguyen Duy McLavin/CzechCrunch

Provozuje soukromé školy a pomáhá tuzemským talentům se dostat na prestižní zahraniční univerzity. To je ve zkratce činnost vzdělávací skupiny JK Education, jejímž šéfem a spoluzakladatelem je podnikatel Ondřej Kania. Nově ji získává plně do vlastních rukou, jelikož mu investiční společnost Espira Investments prodala svůj podíl.

Ondřej Kania se tak stane jediným vlastníkem JK Education, jak vyplývá ze struktury v obchodním rejstříku. Ve firmě, která je nadřazená JK Education, doposud vlastnila 50% podíl právě Espira, druhou polovinu pak sám Kania. Espira svou investici realizuje již po necelých třech letech. V listopadu 2018 koupila firma podíl od Tomáše Jízdného, tedy spoluzakladatele JK Education, který firmu rozjel v roce 2013 společně s Kaniou.

„Po třech letech synergické spolupráce dochází ke zhodnocení investice našeho partnera, který nám až dosud pomáhal se strategickým vedením, přinášel nám nové kontakty a finanční a manažerské poradenství. Espira nám výrazně pomohla v naplňování našich byznysových plánů i díky mimořádné osobní angažovanosti celého jejich týmu,“ komentuje Kania.

O JK Education bylo za doby působení Espiry velmi slyšet a úspěšně se rozvíjela navzdory pandemickým omezením. Jen letos skupina otevřela svou první školu v Chorvatsku (celkově šestou) a přestože se dříve zaměřovala hlavně na střední školy, dvě americké školy v Praze a Brně doplnila i o první stupeň základní školy. Rozběhla také program American Academy Online.

„Chtěli jsme investovat do něčeho, co nám dává smysl, a zároveň podpořit českou firmu, která má ambici vyrůst do nadnárodních rozměrů. Důkladnou znalost segmentu vzdělávání hodláme zúročit i do budoucna, protože jsme přesvědčeni, že podobné investice, které mají pozitivní společenský dopad, jsou ve střední a východní Evropě mimořádně důležité,“ vysvětluje Andrea Ferancová Bartoňová, zakládající partnerka Espira Investments.

V právě začínajícím školním roce by mělo v Kaniově síti studovat už více než 700 studentů. JK Education je jako skupina dlouhodobě v zisku a za minulý školní rok měla podle vyjádření Kanii dosáhnout na obrat pod hranicí 110 milionů korun. V současném školním roce chce cílit na tržby okolo 135 milionů korun.

Redaktor CzechCrunch, student politologie a mediálních studií na FSS MU. Píše texty o vesmíru, sociálních sítích a technologiích.

CC25

CzechCrunch News

Nenechte si utéct zásadní zprávy

Přihlaste se k pravidelnému odběru novinek ze světa byznysu a startupů.