Online nákup jídla odkudkoliv. Tesco nově doveze balíček trvanlivých potravin do každého koutu republiky

tesco

Foto: Tesco/CzechCrunch

Tesco spouští novou službu pro objednání základních potravin

0Zobrazit komentáře

Je to již pár let, co Tesco začalo jako první v Česku prodávat potraviny také prostřednictvím e-shopu. Dnes již má velké konkurenty v podobě Rohlíku a Košíku, ale u všech služeb byl až dosud problém, že nakupovat potraviny online mohli jen zákazníci v obsluhovaných oblastech, obvykle kolem velkých městech.

Největší tuzemský online supermarket Rohlik.cz Tomáše Čupra to začal v době koronavirové krize řešit novou službou Suchý Rohlík, která rozveze alespoň trvanlivé potraviny po celém Česku, a se stejným konceptem teď přichází i Tesco. Díky nově spuštěné službě Tesco Zásilka mohou trvanlivé potraviny objednávat obyvatelé odkudkoliv v republice.

Dosud svými online nákupy, které jsou při současných karanténních opatření hojně využívány, Tesco obsluhovalo přibližně pět milionů obyvatel. Ostatní mimo velká města a jejich okolí teď chce oslovit se službou Tesco Zásilka, díky které si mohou lidé žijící i v těch nejzapadlejších koutech republiky objednávat až do domu základní trvanlivé potraviny a také základní drogerii, které jsou doručovány klasickým kurýrem.

tesco-zasilka

Foto: Tesco

Box se základními potravinami

„Tesco Zásilka je určena především těm zákazníkům, pro které je nyní obtížné se dostat do obchodů a nakoupit si. Jsem potěšen, že budeme moci zákazníkům nabídnout tuto extra malou pomoc. Naši kolegové v obchodě, online službách a v dodavatelském řetězci pracují nepřetržitě, abychom dokázali zajistit potraviny všem zákazníkům v této mimořádné době,“ vysvětluje Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco pro ČR.

Potravinový balíček, který si lze objednat pouze jednou denně, obsahuje 24 pevně daných druhů potravin a drogerie a jeho obsah nelze měnit. Najdeme v něm například luštěniny, konzervy, mouku, trvanlivé mléko, paštiku, kávu a také symboly železných zásob v době koronavirové krize, tedy těstoviny a toaletní papír.

Každý balík je sestaven tak, aby jedné až dvou osobám vydržel na jeden týden stravování a dodržování základní hygieny. Garantovaná doba dodání balíku jsou maximálně tři pracovní dny a jeho cena je 749 korun včetně dopravy. Nemožnost provádění změn ve složení potravinového balíku je z toho důvodu, aby bylo Tesco schopno dodávat co nejrychleji těm, kteří takovou pomoc skutečně potřebují, například lidem, kteří jsou doma nuceni zůstat kvůli karanténě.

Objednávky lze provádět prostřednictvím webových stránek obchodu, popřípadě skrze mobilní aplikaci, kde lze vyřizovat i klasické online nákupy v Tescu. Služba Tesco Zásilka je pak určená primárně právě těm, kteří dosud nebyli online nákupy pokryti, a aby byl řetězec schopen včasně zpracovávat veškeré objednávky uskutečněné v rámci této služby, navýšil kapacitu volných termínů pro doručování o 20 % a další plánuje přidávat.