Podívejte se, jak by vypadal interiér domu z kultovního seriálu Simpsonovi, kdyby následoval aktuální trendy

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

simpsons
0Zobrazit komentáře

Snad neexistuje seriál, který většina lidí dokáže identifikovat rychleji než Simpsonovi. Ať už kvůli zcela specifické estetice postav nebo prostředí, kde se pohybují. Jak by ale toto prostředí, díky dlouhé tradici v seriálu působící naprosto přirozeně, vypadalo v realitě? A co kdyby obyčejná rodina z malého městečka Springfield měla vytříbený vkus pro současný interiérový design?

Na tyto otázky se pokusil zodpovědět designér Pat McNulty, když ve spolupráci s americkým Angieslistem vytvořil reálnou verzi pokojů jejich domu a následně je převlékl do podoby odpovídající aktuálním trendům.

Postavy Simpsonových zjevně vyobrazují lidské bytosti. Nejsou nerealistické jako například postavy mnoha filmů Disneyho využívající karikaturu pro převedení charakterových vlastností do fyzické podoby, ale zároveň jsou poměrně vzdálené realistickému vyobrazení – nejen kvůli sytě žluté kůži.

simpsons-house-1

Foto: Angieslist

Obývací pokoj Simpsonových převedený do reality

Jejich vizuální zpracování výrazně využívá archetypy, tedy vysokou koncentraci typických až stereotypních charakteristik. Homer je samozřejmě tlustý a téměř plešatý, Bart má téměř vždy neupravené vlasy, Mr. Burns má velký nos a vychrtlou zdeformovanou postavu.

Karikatura se pak objevuje v charakterových vlastnostech postav, které zveličují a umožňují dělat si legraci z prototypů americké společnosti. Tentýž přístup ovlivnil také design prostředí, ve kterém se obyvatelé Springfieldu, ústředního městečka z celého seriálu Simpsonovi, pohybují.

Dům Simpsonových je zcela typický pro střední třídu, s výjimkou až bizarních barev a některých prvků designu (karikatura). Zpracování světa Simpsonových vychází z reality, ale výrazně ji koncentruje, a totéž platí pro vzhled exteriérů i interiérů.

simpsons-house-2

Foto: Angieslist

Takto by vypadal obývací pokoj Simpsonových v moderní realitě

V zásadě lze říct, že design prostředí napodobuje vzezření a charaktery postav, v koncentrovaném světě seriálu tedy působí zcela přirozeně a pokud divák přistoupí na hru tvůrců, realisticky. Mnohá převedení téhož designu do reality přitom působí extrémně uměle a nikoho by nenapadlo považovat je za přímo autentické.

tosca

Přečtěte si takéPodnikatelské geny mají v rodině. Sestra Elona Muska úspěšně provozuje „Netflix“ pro romantické filmyPodnikatelské geny mají v rodině. Sestra Elona Muska úspěšně provozuje „Netflix“ pro romantické filmy

Stačí se však podívat na projekt interiérového designéra Pata McNultyho, ve kterém skládal dohromady všechny nejhorší trendy 90. let, a zjistíme, že reálným zpracováním domu Simpsonových nejsou zas tolik vzdálené.

Tentýž designer nyní zpracoval dvě podoby většiny pokojů ze seriálového obydlí hlavních postav, jak by vypadaly v reálném světě. První je vždy blízko animované předloze a druhá zachovává velikost pokoje a rozestavení nábytku, ale aktualizuje ho do realistické, zcela současné a většinou poměrně luxusní podoby.

simpsons-house-3

Foto: Angieslist

Kuchyň s příliš mnoho kombinacemi sytých barev…

simpsons-house-4

Foto: Angieslist

…se proměnila v moderní světlou kuchyň s tlumeným designem

Například předělaný obývák zůstal překvapivě stále poměrně snadno rozeznatelný jako obývací pokoj Simpsonových, přitom v něm nezůstal kámen na kameni. Velkou CRT televizi, známou z dřívějších epizod, samozřejmě nahradila tenká velkoplošná obrazovka, sytě zelený koberec, z většiny dřevěná podlaha, starý hnědý kožený gauč byl vyměněn za moderní pohovku a nedostatečné osvětlení z lampy rozšířil krásný minimalistický lustr.

U ostatních předělaných verzí pokojů jsou při přímém srovnání snadno identifikovatelná identická rozložení, barevná schémata se ale přetransformovala do zcela odlišné podoby. Převažuje jednoduchý a vysoce funkční design většinou v odstínech šedé barvy, působící luxusně spíše než nudně.

simpsons-house-5

Foto: Angieslist

Po strop vykachlíkovaná koupelna…

simpsons-house-6

Foto: Angieslist

…se proměnila v luxusní minimalismus

Hlavním bodem původně zcela nezajímavé koupelny se stala velká samostatně stojící vana z litého mramoru, která dokonale zapadá do bílou barvou provzdušněného prostoru. Ostatní vybavení ustoupilo do pozadí a stalo se pouze přirozenou součástí pokoje akcentovaného několika kousky zeleně.

simpsons-house-7

Foto: Angieslist

Ostré barevné kontrasty…

simpsons-house-8

Foto: Angieslist

…přešly do prostředí podněcujícího klid

Téměř k nerozeznatelnosti byly upraveny také ložnice postav. Všechny využívají tlumené barvy a s prostorem pracují tak, aby obsahoval vše potřebné a zároveň měl kromě charakteru klasického vybavení také punc luxusu a zajímavého ozvláštnění.

Pokoj Barta tedy silně kontrastní barevné schéma přetransformoval do abstraktních obrazů na stěnách a jeho rebelskou povahu se rozhodl vyjádřit ostrými geometrickými liniemi. Lisa Simpsonová naopak dostala velkou porci přírody jemných tvarů jak přímo naproti posteli, tak integrovanou do stěn.

simpsons-house-9

Foto: Angieslist

Bartův nudný pokoj s pár klukovskými dekoracemi…

simpsons-house-10

Foto: Angieslist

…se stal místem zosobňujícím mladistvou kreativitu

simpsons-house-11

Lisina infantilně holčičí ložnice…

simpsons-house-12

…se převlékla do kamene, skla, dřeva a zeleně

simpsons-house-13

Foto: Angieslist

Malá Maggie se z dětského pokoje…

simpsons-house-14

Foto: Angieslist

…přestěhovala do postýlky budoucí intelektuálky

Diskuze (0)

Novinka

Anonym