Podívejte se, jak funguje revoluční autopilot v elektromobilu Tesla Model S (video)

tesla-h

Už několik dnů si američtí majitelé elektromobilu Tesla Model S mohou díky upgradu firmwaru na verzi 7.0 užívat zbrusu nové a dlouho očekávané funkce autopilota, který díky zabudovaným senzorům, kamerám a radarům, dokáže auto ovládat v podstatě bez zásahu řidiče.

Screen Shot 2015-10-12 at 00.48.15

Přečtěte si takéTesla již za pár dní vydá nejzásadnější update ve své historii. Co bude nakonec součástí?

Nová funkce, která je prozatím dostupná v USA formou upgradu za 2 500 dolarů (platí pouze v případě, že si majitelé za tento upgrade nepřiplatili už v době pořízení vozu) samozřejmě mezi řidiči vyvolala obrovské nadšení, a proto se postupně na internetu začínají objevovat první videa, ve kterých tuto novinku představují.

A opravdu to stojí za to. Autopilot totiž bezproblémově zvládá například jízdu na dálnici včetně dodržování vzdálenosti od ostatních automobilů nebo odbočování do jiného jízdního pruhu (řidičům zde stačí použít blinkr a o zbytek se Tesla postará sama).

To vše je však stále jen začátek. Do další verze firmwaru s označením 7.1, totiž CEO Tesla Motors, Elon Musk přislíbil majitelům Tesly například speciální parkovací funkci, díky které bude mít řidič možnost vyslat Teslu „na vlastní pěst“ do garáže a následně si ji v případě potřeby na dálku opět přivolat.

Doplnění: V Evropě by měla být funkce autopilota k dispozici během několika týdnů.

tesla-h

foto: reprofoto Youtube