Podívejte se, jak tahle populární streamovací služba postupně drtí tradiční konkurenci

Michal BenatzkyMichal Benatzky

photo-1421757381940-5d269570b21c
0Zobrazit komentáře

Ačkoliv se oblíbená streamovací služba Netflix do vlastní filmové a seriálové produkce ponořila teprve před 2 lety, produkce z jeho vlastní dílny si už v televizním průmyslu vydobyla své neoddiskutovatelné postavení. Vždyť za všechny dnes běžící pořady stačí jen jmenovat takové skvosty jakým je House of Cards nebo Hemlock Grove. A musí být jasné, že Netflix způsobil v této branži nemalý rozruch.

Díky indexu oblíbeného filmového portálu Rotten Tomatoes, se nyní můžeme podívat, jak se věci skutečně mají a hlavně, jak si Netflix stojí ve srovnání se zaběhnou konkurencí klasických TV stanic.

IMG_1160

Přečtěte si takéČeští SynergyKit a Etnetera Group na návštěvě v Silicon Valley – 1. částČeští SynergyKit a Etnetera Group na návštěvě v Silicon Valley – 1. část

Rotten Tomatoes je jakási databanka internetových recenzí. Protože co může o kvalitě produkovaného obsahu povědět více, než recenze samotných koncových diváků. Pokud tedy shromážděné recenze spojíme do jednoho grafu, dostaneme poměrně ucelený přehled o kvalitě produkce jednotlivých stanic. Nutno podotknout, že do následujících dat byly započítány recenze od roku 2013. Nikoho asi nepřekvapí, že králem televizní produkce je HBO.

S trháky jakými je například Hra o Trůny, Bratrstvo neohrožených nebo Impérium – Mafie v Atlantic City se není moc čemu divit. Co je ale podstatné, Netflix zaujal hned druhé místo. Třetí příčka poté patří stanici CBS, která je známá především komediální produkcí, jako je The Big Bang Theory nebo již ukončené How i Met your Mother. Bramborové místo zaujal Fox a to zejména díky kultovnímu seriálu Simpsonovi.

graffff

netflix1.0.0

house
House of Cards

zdroj: exstreamist

Diskuze (0)

Novinka

Anonym