Do kin míří pokračování komerčně nejúspěšnějšího animáku Frozen. Podívejte se na první trailer

Nela VítováNela Vítová

frozen2

Foto: Falcon

Hlavní hrdinové animáku Ledové království II

Fanoušci kreslených pohádek od Disneyho se už teď mohou těšit na podzim, kdy do kin konečně zavítá dlouho očekávané pokračování pohádkového muzikálu Frozen, v češtině Ledové království. Walt Disney Animation Studios nyní zveřejnily oficiální trailer chystaného filmu, který by měl příběhově navazovat na první díl z roku 2013, který se stal nejúspěšnějším animovaným filmem historie vůbec s celosvětovými příjmy ve výši 1,27 miliardy dolarů. Premiéra Frozen 2 je plánovaná na 22. listopadu letošního roku.

Detaily příběhu prozatím nejsou známy, protože režisérská dvojice Chris Buck s Jennifer Lee odmítají sdělit jakékoliv podrobnosti. Podobně nicneříkající je i první trailer, na který fanoušci už dlouho netrpělivě čekali. Na první pohled lze ale říct, že z něj panuje napjatá i relativně pochmurná atmosféra. Můžeme tedy hádat, zda je možné, že se tvůrci rozhodli na druhý pokus více upustit od pohádkového základu s veselými postavami a vytvořit spíše pohádkové drama.

Trailer nedoprovází žádná slova, můžeme v něm vidět pouze vyobrazení jednotlivých postav v situacích, kdy musí překonat různá úskalí za doprovodu dobrodružné hudby. Jedna z neoblíbenějších postaviček filmu, veselý sněhulák Olaf, který se stal oblíbenou ikonou nejen u dětí, se navíc v ukázce stěží objevuje. Vlastně ho na obrazovce vidíme pouze jednou v záběru s ostatními filmovými hrdiny.

Trailery mohou být bezpochyby zavádějící, nelze tedy s jistotou říci, jaký nakonec děj doopravdy bude. Nezbývá, než si počkat na vydání dalších trailerů, kterých do podzimní premiéry bude bezpochyby ještě několik. „Elsa, Anna, Kristoff a Olaf musejí překonat les, aby zjistili pravdu starověkého tajemství jejich království.“ I podle úvodního popisu lze ale předpokládat, že tvůrci pohádkového filmu možná doopravdy postavám přidali na dospělosti. Možná i z toho důvodu, že i v řadách dětských fanoušků snímku jich v pětileté pauze spousta dospěla.

Podle toho, co ale tvůrci doposud veřejnosti sdělili, by i druhý díl měl být, stejně jako ten první, ve své podstatě muzikálem. Ten totiž kromě dalších oblíbených písní přinesl jednu z nejznámějších písní z filmu, která je velmi hraná i dodnes, Let It Go, za kterou její tvůrci Kristen Anderson-Lopez a Robert Lopez dokonce získali v roce 2013 Oscara.