Pokémon: Detektiv Pikachu je se 436 miliony dolarů nejvýdělečnějším filmem na motivy hry

pikachuvalentine

Foto: Warner Bros. Pictures

Detektiv Pikachu

0Zobrazit komentáře

Zpracování her na velkém filmovém plátně bylo vždy poměrně nevyzpytatelnou záležitostí, hlavně proto, že už samotné hry často přesahují kvalitu filmů. Na jednu stranu je to skvělá motivace pro fanoušky, kteří se i po dohrání dočkají dalšího zábavného obsahu, na stranu druhou je složité vše věrně na základě předlohy zpracovat.

Dosud nejúspěšnějším filmem na tomto poli byl snímek Warcraft na motivy stejnojmenné hry, který v kinech celosvětově utržil 433,6 milionu dolarů. Dosavadního krále ovšem nyní vystřídala letošní novinka z produkce Warner Bros. Pictures a režisérské klapky Roba Lettermana, Pokémon: Detektiv Pikachu, která na filmových plátnech překročila 436 milionů dolarů.

Na třetí příčku tak spadl snímek Princ z Persie: Písky času se 433 miliony dolarů. Z tria filmů jsou kritiky nicméně nejlépe vnímáni právě noví Pokémoni, kteří se poprvé dočkali vedle animovaného seriálu či animovaných filmů i hrané podoby kombinované s množstvím vizuálních efektů. To je dobrá zpráva i pro herní společnost Nintendo, herní studio Game Freak nebo licenční společnost Creatures – všechny tři totiž drží díky licenci i v novém filmu podíl.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym